Share This Post

Wieści z branży gier

Sony przedstawia różnicę w szybkości pomiędzy PS4 Pro a następną generacją

Sony przedstawia różnicę w szybkości pomiędzy PS4 Pro a następną generacją

Jako element firmowego posiedzenia, nazwanego Sony IR Day 2019, Sony przedstawiło na filmiku różnicę w szybkości pomiędzy aktualnym PS4 Pro a nadchodzącym PlayStation. Dla przykładu wykorzystano Marvel’s Spider-Man, którym zresztą posługiwał się też Mark Cerny, gdy ujawniał pierwsze informacje na temat nowego PlayStation.

Takashi Mochizuki, który udostępnił materiał na Twitterze, parafrazuje także słowa, które padły podczas prezentacji: „By utrwalić PlayStation jako najlepsze miejsce do grania, Sony Interactive Entertainment będzie utrzymywać i polepszać relacje z zewnętrznymi twórcami gier.”

Poza tym, w opublikowanej informacji prasowej, możemy wyczytać, że dwoma słowami kluczowymi dla przyszłości PlayStation są „immersja” i „ciągłość”. Ta pierwsza cecha definiowana jest poprzez zwiększenie prędkości renderowania grafik, co dostarczać będą niestandardowe dyski SSD oraz poprawa mocy obliczeniowej. Przy drugiej zaś wymieniane są aktualne usługi streamingowe: Remote Play oraz PlayStation Now.

Powtarza się tu też slogan zrobienia PlayStation „najlepszym miejscem do grania”, w czym pomóc mają najnowsze technologie, w tym 5G czy streaming. Wspomniane jest tu także porozumienie z Microsoftem do rozwijania rozwiązań w chmurze, na które składają się usługi strumieniowania gier.

Ponadto, na specjalnych infografikach znajdziemy jeszcze parę innych szczegółów, np. punkt mówiący: „Wykorzystamy moc nowych technologii w celu zaoferowania kompletnie odmienionego i immersyjnego doświadczania gier”. Wypisano również informacje, które już ujawniono o następnej generacji (nowy sprzęt, kompatybilność wsteczna, ray tracing, możliwość 8K, wsparcie płyt, 3D audio) oraz te, które wciąż są nieznane, czyli data premierycenagry, komfort użytkowaniakraje docelowe.

Nie zapomniano o PlayStation 4, którego ważnymi zadaniami będzie:

    • bycie napędem zysków i zaangażowania przez następne trzy lata
    • dostarczenie szerokiej biblioteki gier dla pierwszych nabywców nowego PlayStation
    • oferowanie wyjątkowej listy wciąż nadchodzących ekskluzywnych gier AAA (The Last Of Us Part IIDeath StrandingGhost of Tsushima)

Zaś wizję na streaming w następnej generacji przedstawiono jako możliwość przeżywania doświadczeń z PlayStation niezależnie od miejsca i czasu – z konsolą czy bez niej.

Dzięki za źródła, Gematsu!