Share This Post

Wieści z branży gier

Super Mario Maker 2 z dużą dawką zawartości

Super Mario Maker 2 z dużą dawką zawartości

Podczas specjalnego Nintendo Direct, poświęconego wyłącznie Super Mario Maker 2, Nintendo przedstawiło wiele nowych narzędzi, które zostaną oddane w nasze ręce byśmy kształtowali lądy. Poziomy będziemy teraz mogli rozwijać o takie bajery, jak np. kamerę poruszającą się po ustawionym torze, zmieniający się poziom wody, czy różnorakie bloki i platformy.

Ponadto dostępny będzie tryb fabularny, w którym mamy odbudowywać zamek Księżniczki Peach poprzez przechodzenie ponad setki plansz przygotowanych przez Nintendo. Własne twórczości zaś będziemy w stanie przenosić chociażby na pustynię czy do lasu dzięki nowym motywom; albo nadawać im nowy styl Super Mario 3D World, który skrywa elementy unikatowe tylko dla niego. Nie zabraknie też standardowego elementu sieciowego polegającego na dzieleniu się swoimi dziełami z innymi. Warto również wspomnieć, że budować będziemy mogli także z naszym przyjacielem na jednym Switchu, choć do wspólnej gry będziemy już potrzebowali dodatkowej konsoli.

Wszystkim tym rzeczom (i wielu więcej!) możecie się przyjrzeć w poniższym zapisie Super Mario Maker 2 Direct.

Super Mario Maker 2 pojawi się na Nintendo Switch 28 czerwca 2019 roku. Do zamówień przedpremierowych dołączany jest specjalny stylus, a edycja limitowana ma zawierać 12-miesięczną subskrypcję Nintendo Switch Online, o czym pisaliśmy przy okazji ujawnienia daty premiery gry.