Share This Post

Wieści z branży gier

The Dark Pictures: Man of Medan już pod koniec sierpnia

The Dark Pictures: Man of Medan już pod koniec sierpnia

Bandai Namco ujawniło dziś datę premiery i informacje o zawartości dodatkowej do najnowszego horroru twórców Until DawnThe Dark Pictures: Man of Medan.

Jak ogłoszono, Man of Medan trafi na półki sklepowe 30 sierpnia tego roku, a każdy kto zamówi grę w przedsprzedaży, otrzyma dostęp do Wersji Kuratorskiej tytułu, czyli alternatywnej ścieżki odblokowywanej po pierwszym przejściu (będzie dostępna za darmo dla wszystkich posiadaczy Man of Medan w późniejszym czasie), na którą ma się składać:

    • nowa perspektywa z innymi postaciami niż w poprzednio ogranych scenkach
    • odmieniona pula decyzji i wyborów, mogące zmienić fabułę na jeszcze bardziej różnorodne sposoby
    • sceny i sekrety, których nie zastaliśmy podczas pierwotnego przejścia

Według Pete Samuela, producenta wykonawczego Man of Medan, Wersja Kuratorska jest czymś innym niż tradycyjna Wersja Reżyserska, ponieważ „oferuje graczowi nowe sposoby bezpośredniego wpłynięcia na historię”.

Man of Medan jest pierwszym tytułem w antologii The Dark Pictures i przeniesie nas na Południowy Pacyfik, gdzie piątka przyjaciół rekreacyjnie wyrusza łodzią na szerokie wody. Jednak prawdziwym powodem wyprawy jest nurkowanie i znalezienie rzekomo skrywającego się w głębinach oceanu wraku z czasów II Wojny Światowej. Niefortunnie, jakiś czas po wyruszeniu, napotykają sztorm, a ich odpoczynek szybko przybiera ponurą atmosferę. Wszystkie grywalne postacie mogą równie szczęśliwie przeżyć, jak i rozpaczliwie zginąć. Ich los będzie oczywiście spoczywać w naszych rękach, bowiem każdy nasz wybór ma nieść za sobą realne konsekwencje.

The Dark Pictures: Man of Medan pojawi się 30 sierpnia 2019 roku na PlayStation 4, Xbox One oraz cyfrowo na PC.