Share This Post

Wieści z branży gier

Aksys lokalizuje przygodowy horror NG

Aksys lokalizuje przygodowy horror NG

Aksys Games niespodziewanie ogłosiło dziś, że trwają prace nad angielską lokalizacją horroru przygodowego NG, drugiej odsłony w serii Spirit Hunter, do której zalicza się również nie tak dawno wydane na PC Death Mark.

W grze prześledzimy historię młodego człowieka zdeterminowanego, by dowiedzieć się kto – lub co – jest odpowiedzialny za zaginięcie jego młodszej siostry. Do osiągnięcia swojego celu będzie musiał połączyć siły z podejrzanymi charakterami, zmierzyć się ze strasznymi legendami i podejmować ciężkie decyzje, które zaważą o rezultacie jego wyprawy. W porównaniu do Death MarkNG osadza swoją grozę w każdym, codziennym zakątku: cichych ulicach z zamieszkiwanymi domami, okolicznych parkach, a nawet w mieszkaniu protagonisty.

Rozgrywka ponownie połączy gatunki klasycznej przygodówki, visual novel oraz dungeon crawlera – specjalizacji twórców tytułu, EXPERIENCE. Wyżej opisana fabuła będzie więc opowiadana poprzez szeregi tekstu, dobierane opcje dialogowe, eksplorowanie otoczenia z perspektywy pierwszej osoby i znajdowaniu poszlak machaną latarką, a także nierozłączną walkę poprzez wybór komend, gdy zajdzie taka potrzeba.

Oficjalna strona gry stwierdza, że NG ukaże się na PlayStation 4, PlayStation Vita, Nintendo Switch oraz PC poprzez platformę Steam w październiku tego roku.