Share This Post

Wieści z branży gier

Dziś premiera: Bloodstained: Ritual of the Night

Dziś premiera: Bloodstained: Ritual of the Night

Długo wyczekiwany duchowy następca Castlevanii od Kojiego Igarashiego, Bloodstained: Ritual of the Night, już dziś trafił na niemal wszystkie swoje docelowe platformy.

Projekt został pierwszy raz ujawniony w 2015 roku, kiedy to wystartowała szeroko przyjęta kampania na Kickstarterze. Gra pierwotnie miała się ukazać jeszcze w 2017 roku, lecz twórcy potrzebowali więcej czasu, by dostarczyć wszystkie ustanowione cele w wysokiej jakości. Jednym z nich było Bloodstained: Curse of the Moon stworzone przez Inti Creates, które było ukłonem w stronę NES-owych Castlevanii i przegryzką przed daniem głównym.

 

W gotyckim RPG akcji, jakim jest Bloodstained: Ritual of the Night, wcielimy się w Miriam, która będzie przemierzała demoniczny zamek w celu uratowania ludzkości, przy okazji wyzwalając siebie samą spod klątwy. Głównym producentem jest Koji Igarashi, odpowiadający za jedne z najbardziej uznanych odsłon w historii kultowej serii Castlevania.

Bloodstained: Ritual of the Night jest już dostępne na PlayStation 4, Xbox One oraz PC poprzez sklepy Steam i GOG w cenie 169 zł. Gra ukaże się na Nintendo Switch dopiero 25 czerwca.