Strona główna » Wieści z branży gier » E3 2019: Bethesda – relacja

Share This Post

Wieści z branży gier

E3 2019: Bethesda – relacja

E3 2019: Bethesda – relacja

Kilka godzin po konferencji prasowej Microsoftu nadszedł czas na pokaz gier od Bethesda Softworks. Zebraliśmy dla was najważniejsze ogłoszenia i informacje w tej krótkiej relacji, włączając w to np. fakt, że Todd Howard przyznał publicznie, iż krytyka wytaczana w stronę Fallout 76 była jak najbardziej uzasadniona, a prace nad Starfield oraz The Elder Scrolls 6 wciąż trwają.


Uwagę poświęcono pierw mobilnemu The Elder Scroll: Blades. Do gry zostaną dodane solowe walki na arenach, system personalizowania biżuterii i nowe questy ze smokami. Tytuł ukaże się również za darmo na Nintendo Switch jesienią 2019 roku ze wsparciem cross-play oraz cross-progression, co zapewni płynne kontynuowanie tej samej rozgrywki niezależnie od urządzenia: czy to na Switchu, czy to na naszym telefonie.


Jesienią ukaże się aktualizacja Wastelanders do Fallout 76dodającą NPC, nową linię fabularną z pełnoprawnym systemem dialogowym, a także więcej uzbrojenia. W grze pojawi się również nowy tryb battle royale nazwany Nuclear Winter, który zmierzy 52 graczy na jednym polu. Z okazji E3, Fallout 76 zostanie udostępniony do darmowej gry od 10 czerwca do 17 czerwca. W tym samym czasie będzie można również testować Nuclear Winter.


Shinji Mikami z Tango Gameworks ujawnił GhostWire: Tokyo, przygodową grę akcji, w której będziemy zwalczać zjawiska paranormalne ogarniające stolicę Japonii, czyli np. masowo znikających mieszkańców.


ZeniMax Online, odpowiadające za The Elder Scrolls Online, ujawniło swoją nową grę, mobilnego Commander Keen, który będzie dostępny tego lata za darmo na urządzenia z systemami iOS i Android. Zobaczcie sami:


Gra karciana The Elder Scrolls: Legends otrzyma nową ekspansję Moons of Elsweyr, która będzie dostępna już 27 czerwca.


Rage 2 również otrzyma nowy dodatek, nazwany Rise of the Ghosts, dodający m.in. nowe mechy, przeciwników, pojazdy i tryby rozgrywki. Będzie on dostępny jeszcze w tym roku, ale w międzyczasie możecie zobaczyć specyficzny zwiastun:


Przypomniano o możliwości wcielenia się w francuskiego partyzanta 26 lipca w Wolfenstein Cyberpilot na PS VR oraz Steam VR, a następnie zaprezentowano nowy zwiastun Wolfenstein: Youngblood przybliżający rozgrywkę kooperacyjną. Przypominamy o tym, że ta gra też ma się ukazać 26 lipca 2019 roku na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC.


Arkane Studios zapowiedziało także jeszcze jedną, całkowicie nową grę. Mianowicie Deathloop, czyli wystylizowaną grę akcji, skupiającą się na dwóch asasynach, obu zapętlonych w cyklach życia i śmierci.


Przedstawiono Orion, nową technologię streamingową, która optymalizuje silniki gier dla takich usług, jak np. Google Stadia czy xCloud. Rzekomo ma pozwolić każdemu strumieniować gry w najlepszej jakości niezależnie od miejsca, używając 40% mniej przepustowości internetu z 20% mniejszym opóźnieniem. Na scenie zaprezentowano grę w DOOMa przy wykorzystaniu Oriona.

Mówiąc już o DOOMie, to ujawniono świeży zwiastun DOOM Eternal oraz nowy, asymetryczny tryb wieloosobowy, Battlemode, w którym jeden gracz wciela się w Slayera, a dwóch innych kontroluje demonami. Nazywany jest on „pierwszoosobową bijatyką”. Sam DOOM Eternal ukaże się na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC 22 listopada tego roku.


Dla osób ciekawskich tegorocznej sceny Bethesdy w (niemal) całej swojej okazałości, zamieszczamy poniżej skrót pokazu z komentarzem i tłumaczeniem Dark Archona. Przypominamy także, że E3 dopiero co się zaczęło i odsyłamy do naszej rozpiski konferencji prasowych po terminy następnych prezentacji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>