Share This Post

Wieści z branży gier

E3 2019: Nintendo – relacja

E3 2019: Nintendo – relacja

Ostatnia konferencja na tegorocznych targach E3 należy do Nintendo oraz ich Nintendo Direct, czyli około 40-minutowej prezentacji nowych oraz wcześniej już zapowiedzianych produkcji na platformy japońskiego giganta! Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy do naszej relacji.


Zaczynamy od nowej postaci do Super Smash Bros.! The Hero, czyli protagonista Dragon Quest 11, będzie dla nas dostępny już podczas obecnego lata! Ale to nie koniec informacji, ponieważ 27 września premierę będzie miał Dragon Quest 11 Definitive Edition, oczywiście na Nintendo Switcha.


Straszna noc! W Luigi’s Mansion 3 będziemy po raz kolejny przemierzać najciemniejsze zakamarki tytułowej posiadłości zielonego Mario Luigiego! Tym razem do naszej dyspozycji mamy dostępne nowe ruchy, w tym przysysania przyssawek Poltergusta-00 do większości powierzchni, a wasz znajomy będzie mógł wam pomagać w podróży, grając jako Gooigi. Premiera jeszcze w tym roku.


Okazuje się, że The Dark Crystals: Age of Resistance to nowa taktyczna gra JRPG na Switcha najwyraźniej tworzona we współpracy z Netflixem, która będzie dla nas dostępna także jeszcze w tym roku.


Czym by była konferencja Nintendo bez Zeldy, prawda? Tym razem możemy sprawdzić kolejne fragmenty gameplayu z nadchodzącego remaku zeldowej odsłony na Gameboya: The Legend of Zelda Link’s Awakening. Nowością będzie natomiast możliwość tworzenia własnych lochów poprzez zbieranie kart z komnatami podczas naszych podróży. W tę produkcję będziemy się zagrywać już 20 września.


Trials of Mana, czyli Remake jednej z popularnej części wieloletniej serii Square Enix, pojawi się na Switchu na początkach następnego roku. Jednak, aby umilić wam czekanie, Collection of Mana zawierające wszystkie poprzednie części jest dostępne „już dziś„.


Kompletna edycja Wiedźmina 3? Na Switchu? Nie byłem do końca mentalnie przygotowany na taką ewentualność, że ostatnie chińskie przecieki okażą się być prawdziwe. Jeżeli także nie możecie w to jeszcze uwierzyć, to sprawdźcie powyższy teaser.


Kolejna wyczekiwana odsłona taktycznego JRPGa Fire Emblem, czyli Three Houses, pojawi się na Nintedo Switchu już 26 lipca.


Niespodzianka! Resident Evil 5 oraz Resident Evil 6, podobnie jak wybrane poprzednie tytuły z serii, także pojawią się na konsoli Nintendo!


Travis zaprasza was do spróbowania kolejnej odsłony No More Heroes, sygnowanej trójeczką przy nazwie gry. Premiera nowej gry Sudy51 już w przyszłym roku.


„Przeklęte miasto”, pandy i strzelanie do wszystkiego dookoła siebie. Contra Rogue Core to nowa odsłona marki sięgającej korzeniami do ery NESa, którego dzień premiery to 26 września. A już dzisiaj natomiast możecie zacząć się zagrywać w Contra Anniversary Collection.


Kolejna wrześniowa premiera należy do Daemon X Machina, które będziemy mogli zobaczyć na naszych konsolach dnia 13 wcześniej wspomnianego miesiąca.


Panzer Dragoon już tej zimy pokaże nam jak to jest wznieść się w przestworza jako wielka, legendarna kreatura.


W nowych Pokemonach będziemy mogli wykorzystywać funkcje akcesorium Pokemon Plus i zabierać swoje kochane stworki na wycieczki! Premiera nowych Pokemonów już 15 listopada.


Zapowiedziane już jakiś czas temu Astral Chain na Nintedo Switch zawita o dziwo nie we wrześniu, a 30 sierpnia, czyli za dwa miesiące. Sprawdźcie powyższe nagranie, by zobaczyć kolejne fragmenty rozgrywki.


Wychodzi na to, że efektami prac Johna Romero oraz Paradoxu będzie mafijne Empire of Sin, z premierą w następnym roku.


Mamy tutaj jakichś fanów Marvela? Być może zainteresuje was, że w Marvel: Ultimate Alliance 3 będziecie zagrywać się już 19 lipca!


Długo wyczekiwane Cadence of Hyrule będzie dla nas dostępne 13 czerwca, czyli bardzo, ale to bardzo niedługo.


Mario i Sonic będą ze sobą wspólnie rywalizować w różnorakich sportach na Nintedo Switch już w listopadzie tego roku!


Nowe Animal Crossing, New Horizons, pozwoli nam pozwiedzać całkowicie nowe krajobrazy już 20 marca 2020. Gra oryginalnie miała się pokazać jeszcze w tym roku, lecz twórcy proszą nas o jeszcze trochę cierpliwości, by móc sprostać wymaganiom graczy.


W tym roku zobaczymy także wiele nowych gier od partnerów Nintendo. Krótka prezentacja zdradza nam, że będą nimi Spyro Remastered, Hollow Knight, Ni no Kuni, Minecraft Dungeons, The Elder Scrolls: Blades, My Friend Pedro, Doom Eternal, The Sinking City, Wolfenstein Youngblood, Dead by Daylight, Alien Isolation, Final Fantasy Crystal Chronicles, Dragon Quest Builders, Stranger Things 3, Just Dance 2020, Catan, New Super Lucky’s Tale, Dauntless, Super Mario Maker 2.


Musimy jeszcze na chwilę powrócić do Super Smash Bros, ponieważ Banjo Kazooie także dołączają do znanych nam wojowników w Smashu! Bohaterami kultowej gry Rare zagramy już w jesieni tego roku.


A końcową niespodzianką jest dla nas ogłoszenie, że Sequel The Legend of Zelda: Breath of The Wild jest już w produkcji! Zobaczcie powyższy Teaser, by móc jeszcze raz spotkać się z Linkiem oraz Zeldą.

Czasem grywam w jakieś gierki i lubię też coś o nich napisać. Czy coś. Keep Calm and Git Gud.

1 Comment

  1. BotW 2 to prawdziwa niespodzianka. Ciekawe czy 2020 czy bardziej 2021? Sądzę, że jeśli planują użyć tej samej mapy to strasznie skróci to czas developmentu, wykreowanie reszty świata nie będzie już takie czasochłonne jak robienie wszystkiego od zera.

Comments are now closed for this post.