Share This Post

Wieści z branży gier

E3 2019: PC Gaming Show – relacja

E3 2019: PC Gaming Show – relacja

Witajcie na kolejnej konferencji z tegorocznego E3! Tym razem mamy dla was relację z PC Gaming Show, po którym możemy się spodziewać – jak to sama nazwa wskazuje – głównie gier na nasze komputery. Bez zbędnego przedłużania, zaczynajmy!


Konferencję otwieramy nową grą od Rebelliona, czyli Evil Genius 2: World Domination. W tę satyrystyczną grę szpiegowską, w której przyjdzie nam zbudować naszą własną bazę, będziemy się mogli zagrywać już w nadchodzącym roku.


Nowy trailer nadchodzącego Vampire the Masquare – Bloodlines 2 to z pewnością to, na co wielu z was wyczekuje! Sprawdźcie powyższe nagrania aby sprawdzić, jak wyglądają postępy nad tą produkcją!


Moją osobistą niespodzianką tej konferencji była zapowiedź nowej gry od Chucklefish, twórców kapitalnego Wargroove. Starmancer obiecuje nam solidną grę strategiczną z unikanym stylem graficznym wykorzystującym kamerę z rzutem izometrycznym.


Miecze, tarcze, łuki i maczugi, a to wszystko znajdziecie w nadchodzącym Chivalry II, które będzie dla nas dostępne także w przyszłym roku. Z okazji tej zapowiedzi mamy oczywiście trailer!


Mosaic, czyli klimatyczna gra przygodowa, również zapowiada się naprawdę ciekawie! Tej produkcji możecie wyczekiwać na PC, PlayStation 4, Xboxie One oraz Nintendo Switchu jeszcze w tym roku.


Midnight Ghost Hunt to jedna wielka gra w chowanego, w której duchy się chowają przed łowcami. Prawdopodobnie przełoży się to na godziny dobrej zabawy z waszymi znajomymi. W tym miejscu możecie się zapisać do alfa testów, które odbędą się jeszcze podczas tego lata.


Popularna gra z kategorii Roguelike powraca! Prześliczny Unexplored 2 obiecuje nam umrzeć… i jeszcze raz umrzeć… i ponownie… Osobiście polecam obejrzeć tę zapowiedź, ponieważ produkcja prezentuje się naprawdę interesująco.


Następnie mieliśmy okazję zobaczyć szybką pokazówkę paru ciekawie wyglądających produkcji od Funcomu, które ukażą się jeszcze w tym roku. Były to kolejno Mutant Year Zero: Seeds of Evil, Conan Unconquered oraz Moons of Madness. Zaraz po nich zobaczyliśmy dosyć śmiesznie wyglądającą produkcję o nazwie Conan Chop Chop, także z premierą jeszcze w 2019.


Jeśli mało wam jeszcze potyczek na dużą skalę, to Last Oasis ma wasze plecy! Produkcja będzie dostępna 3 września, oczywiście tego roku.


Dinozaury z laserami? Co? Nadchodzące już 6 sierpnia, Age of Wonders: Planetfall ma dla was jeszcze inne niespodzianki! Koniecznie sprawdźcie powyższy trailer, chociaż dla samych wcześniej wspominanych dinozaurów.


Pamiętacie jeszcze o Rebellionie, którego produkcja otwierała dzisiejszą komputerową konferencje? Oprócz Evil Genius 2 dostaliśmy także trailer Zombie Army 4, spin-offa serii Sniper Elite, którego premiera nadejdzie 11 czerwca!


Kolejna straszna gra! Remnant: From the Ashes, czyli co-opowy shooterek będzie dla nas dostępny 20 sierpnia.


Ogłoszone już dwa lata wcześniej również na konferencji PC Games Show, Griftlands, obiecuje nam solidną grę karcianą, dostępną w sprzedaży od 11 czerwca.


Czy ostatnio brakowało wam może jakiegoś przyjemnego Tycoona? Jeżeli tak, to Planet Zoo wystartuje 5 listopada! W powyższym nagraniu zobaczycie prześliczne żyrafy, hipopotamy, wilki oraz inne gatunki ziemskich organizmów.


Jak dobrze wiecie, kultura nakazuje nie przyjeżdżać na E3 z pustymi rękami i właśnie z tego powodu Yu Suzuki zabrał ze sobą trailer nadchodzącego Shenmue 3! Nasze Kung-Fu zostanie przetestowane 19 listopada.


Songs of Conquest przychodzi, aby pokazać nam jego spojrzenie na znaną przez chyba wszystkich serię Might&Magic, oczywiście z własnymi, intrygująco wyglądającymi pomysłami. Prawdopodobnie będzie to prawdziwa gratka dla fanów gier strategicznych.


Nowe rozszerzenie nadciąga do mega popularnego Vermintide 2 i przyniesie nam nowe tryby kompetetywnej gry Player Versus Player, od czego także pochodzi jego nazwa: Versus.


Per Aspera w roku 2020 sprawdzi, czy poradzimy sobie z całkiem ciężkim zadaniem: terraformacją Marsa.


Kolejna krótka pokazówka paru gier pod rząd! Tym razem rzuciliśmy okiem na Shenmue 3, Borderlands 3, Ancestors, Solar Ash Kingdom, The Pathless, Untitled Goose Game, Griftlands, Phantom Brigade, Atomorphs, Rune II, What The Golf?, The Sorjurn, Chivalry II, a końcową niespodzianką tego segmentu było dla nas Auto Chess.


Dawno nie widziałem tak ciekawego pomysłu jak Cris Tales, które obiecuje nam podróże w przeszłość oraz przyszłość… naraz! W ten list miłosny do klasycznych gier JRPG będziemy zagrywać się w nadchodzącym roku.


Natomiast Valfaris zapowiada się na ostrą rozwałkę z wielkimi spluwami, laserami oraz heavy metalem!


Przyszło nam poznać także parę szczegółów o nadchodzącym Borderlands 3! Niestety bez trailera, ale dowiedzieliśmy się miedzy innymi o pojedynkach pomiędzy graczami, czy możliwości przenoszenia broni pomiędzy naszymi postaciami od początku gry.


Rock&… Ryby? Maneater opowie nam historię najgroźniejszego i najgłodniejszego rekina w mieście.


Wieloletnia gra sandoboxowa, Terraria, zapowiada nam sporo nowej zawartości dzięki jej nadchodzącemu dodatkowi Journey’s End, co możecie także zobaczyć na powyższym trailerze.


Tajemnicza gra przygodowa, w której oglądając nagrania od przeróżnych osób będziemy próbować rozwiązać zagadkę pewnego morderstwa. Telling Lies będzie dla nas dostępne „niedługo”, a jeżeli brzmi to dla was jak Her Story, to prawdopodobnie dlatego, że jest to gra tego samego twórcy!


Brakuje wam rzeczy do roboty w Warframe? Już 6 lipca będziemy mogli się poznać nowe informacje o nadchodzącym rozszerzeniu o nazwie Empyrean.


Okej, tutaj mamy naprawdę ciekawy i zarazem dziwny pomysł. Genesis Noir to gra o próbach zatrzymania wielkiego wybuchu, by uratować naszą miłość, prezentując to w oryginalnej oprawie graficznej.


El Hijo to skradanka opowiadająca o sześciolatku próbującym uciec z klasztoru i odnaleźć swoją matkę. Cóż, powiem tylko tyle: wygląda na solidnego indyka.


Niestety konferencji nie kończymy żadnym wielkim trailerem, fajerwerkami, czy zapowiedzią nowej gry, lecz informacjami o nadchodzącym Baldur’s Gate 3! Twórcy zapewniają nas, że starają się najbardziej jak potrafią, aby tylko zadowolić nasze oczekiwania. Z tego też powodu, data premiery na chwilę obecną to „kiedy tylko będzie gotowe”.

Czasem grywam w jakieś gierki i lubię też coś o nich napisać. Czy coś. Keep Calm and Git Gud.