Share This Post

Wieści z branży gier

E3 2019: Square Enix – relacja

E3 2019: Square Enix – relacja

Po pokazach takich gigantów, jak Microsoft, Bethesda i Ubisoft, powoli zbliżamy się ku końcowi serii konferencji prasowych E3 2019. Jednak jednym z ostatnich gwoździ programu jest Square Enix, które w tym roku powróciło na prawdziwą scenę. W naszej krótkiej relacji sprawdzamy, co nowego jeszcze mógł zapowiedzieć i przedstawić podczas tego wydarzenia.


Rozpoczęto od przyjrzenia się Final Fantasy VII Remake. Yoshinori Kitase, producent owego remake’u, potwierdził, że produkcja wciąż jest epizodyczna, a zawartość pierwszej, samodzielnej gry może zająć 2 płyty Blu-ray i skupi się tylko na mieście Midgar. Przybliżono mechaniki gameplayu, rozgrywającego się w czasie rzeczywistym z możliwością spowolnienia czasu i użycia umiejętności specjalnych w trybie taktycznym, a także zaprezentowano walkę ze Scorpion Sentinelem. Tytuł będzie grywalny na stoiskach Square Enix podczas E3 2019. Poniżej znajdziecie dłuższą wersję zwiastuna, który udostępnialiśmy jeszcze przy ujawnieniu daty premiery, tj. 3 marca 2020 roku.


 

Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered Edition ukaże się zimą tego roku na PlayStation 4, Nintendo Switch oraz telefony z systemami Android i iOS z możliwością sieciowej gry wieloosobowej.


Przypomniano, że Octopath Traveler dostępny jest już także na Steamie, a zaraz po tym ujawniono The Last Remnant Remastered na Nintendo Switch, który powinien się pojawić na eShopie w przeciągu dzisiejszego dnia.


Przedstawiono nowy zwiastun Dragon Quest Builders 2, przybliżający mechaniki rozgrywki w drugiej odsłonie spin-offu Dragon Quest inspirowanego Minecraftem. Gra będzie dostępna na PlayStation 4 oraz Nintendo Switch 12 lipca tego roku, a demo ukaże się 27 czerwca.


Powtórzono, że Dragon Quest XI S: Definitive Edition ukaże się na Nintendo Switch tej jesieni, a krótko po tym Square Enix Collective ujawniło swoją nową grę, Circuit Superstars. Ścigać się w skali mini będziemy mogli na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz platformie Steam w 2020 roku.


Wspomniano, że Battalion 1994 jest już dostępny na sklepie Steam, oraz o tym, że ścieżki dźwiękowe z serii Final Fantasy dostępne są na usługach strumieniowych muzyki, w tym m.in. Spotify czy Apple Music. Następnie przedstawiono zwiastun DLC do Kingdom Hearts IIIRe:Mind, które ukaże się zimą.


Zaprezentowano najnowszy trailer do Final Fantasy XIV: Shadowbringers, dodatku do jednego z najpopularniejszego MMO ostatnich latach, który pojawi się 2 lipca tego roku.


Kultowy JRPG, Romancing SaGa 3, pojawi się po raz pierwszy oficjalnie w języku angielskim na PlayStation 4, PlayStation Vita, Nintendo Switch, PC, Xbox One oraz urządzeniach z systemami Android i iOS. Zaś SaGa Scarlet Grace: Ambitions na PlayStation 4, Nintendo Switch, PC, a także na telefonach z Androidem oraz iOS. Nie podano jednak dat premier.


Nowy tytuł w uniwersum mobilnego Final Fantasy: Brave ExviusWar of the Visions: Final Fantasy Brave Exvius, który jest taktycznym RPG, nadchodzi na zachodnie smartfony z systemami Android oraz iOS.


Ujawniono nową grę od polskiego studia People Can Fly. Outriders jest kooperacyjnym shooterem, rozgrywającym się w mrocznym świecie sci-fi, w którym poszukujemy źródła tajemniczego sygnału. Produkcja ta pojawi się latem 2020 roku na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.


Zapowiedziano, że Oninaki, nowa gra Tokyo RPG Factory (twórcy I am SetsunaLost Sphear), ukaże się 22 sierpnia na PlayStation 4, Nintendo Switch oraz PC.


Potwierdziła się jedna z plotek: ósemka doczeka się odświeżenia i Final Fantasy VIII Remastered ma trafić na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz Steam jeszcze w tym roku.


W końcu (i na końcu) ujawniono grę na podstawie filmów i komiksów Avengers, nazwaną Marvel’s Avengers: A-Day. Prześledzimy oryginalną historię przygotowaną specjalnie pod ten tytuł, w której kultowa grupa bohaterów zostaje wyjęta spod prawa. Prócz kampanii fabularnej, w A-Day znajdziemy czteroosobowy tryb sieciowy z zawartością dostarczaną za darmo bez lootboxów ani modelu pay-to-win. Premiera będzie miała miejsce 15 maja 2020 roku na PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia oraz PC. Osoby, które zamówią grę w przedsprzedaży na PS4, otrzymają wczesny dostęp do bety oraz inne korzyści.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>