Share This Post

Wieści z branży gier

E3 2019: Ubisoft – relacja

E3 2019: Ubisoft – relacja

E3 2019 to nie tylko Microsoft, Bethesda, czy Devolver, ale także dzień do popisu dla innej bardzo popularnej i szeroko znanej firmie, znanej inaczej jako Ubisoft. Co w tym roku pokazali nam twórcy takich świetnych serii jak Rainbow Six, Splinter Cell, czy także Assassin’s Creed? Zapraszamy do naszej krótkiej, ale treściwej relacji!


Ubisoft w tym roku rozpoczyna od Assassynowego koncertu, zatytułowanym Assassin’s Creed Symphony. Następstwem tego jest natomiast rozpoczęcie właściwej części konferencji i zapowiedź Watch Dogs Legion, której oczywiście towarzyszy prezentacja nagrania z rozgrywką. Tym razem przyjdzie nam hakować wszystko w Londynie, a ton rozgrywki przypomina bardziej pierwszą część serii, niż „ziomalską” dwójkę, choć wygląda na to, że produkcja dalej nie traktuje siebie na poważnie w 100 procentach. Jednym z nowych elementów ma być permanentna śmierć i zmiana bohaterów za każdym razem, gdy przyjdzie nam spotkać naszą zgubę. Premiera 6 marca 2020 roku na PC, PlayStation 4, Xboxie One oraz Google Stadii!


Kolejne ogłoszenie to show o grach, graczach oraz twórcach gier, odbywające się w studiu tworzące Mythic Quest. Serial będzie się skupiał na trudnościach tworzenia takiego typu gry MMO i będzie można go zobaczyć w telewizji Apple TV.


Fani Rainbow Six Siege będą mieli na no czekać! W 14 sezonie możemy oczekiwać między innymi dwóch nowych postaci oraz wielu zmian w rozgrywce. Przedsmak tego, co będzie na was czekać podczas Operacji Phantom Sight możecie sprawdzić powyżej.


Lubicie Adventure Time? Jeżeli tak, to Ubisoft ma dla was DLC do Brawhalli z postaciami z tego znanego i lubianego serialu animowanego. W jego ramach możecie także oczekiwać nowej planszy oraz dodatkowego trybu gry. DLC jest dostępne od dzisiaj.


Świat was potrzebuje! A przynajmniej tak twierdzi Ghost Recon Breakpoint, czyli wcześniej zapowiedziana już gra akcji spod stajni Ubisoftu. Na scenę wyszedł aktor grający jedną z głównych złych postaci i zaprosił nas do walki z ugrupowaniem znanym jako „Wilki”. Z tej okazji mamy także nowy trailer z wyżej wymienionej produkcji. W nowym Ghost Reconie będziemy mogli grać z AI w naszej drużynie, jak w poprzedniej odsłonie serii, a także dostępny dla nas będzie nowy program społecznościowy Ghost Recon Delta Company. Samo Ghost Recon Breakpoint będzie dla nas dostępne 4 października, a zamknięta beta rozpocznie się 5 września.


Brakuje wam gier na telefony? Dla was także mamy wieści, ponieważ Tom Clancy’s Elite Squad to gra z postaciami ze strzelankowych gier Ubisoftu.


Inną popularną marką właściciela obecnej konferencji jest także Just Dance, więc nic dziwnego, że dostaliśmy także trailer Just Dance 2020. Oczywiście, nie obyło się także bez typowych dla Ubisoftu tańców na scenie. Premiera gry „już teraz” na PlayStation 4, Xboxie One, Google Stadii, Nintendo Switch i… Nintendo Wii? Czo?


Dla graczy For Honor także się coś znajdzie! Najnowszy dodatek zadebiutuje już 27 czerwca, a powyżej możecie zobaczyć jego krótki teaser.


Następnie ciekawie wyglądający teaser prezentuje nam tajemniczo wyglądające Rainbow Six Quarantine, które będzie grą osobową dla trzech osób. Razem z naszymi znajomymi będziemy musieli zmierzyć się z tajemniczym pasożytem, a więcej o tej pozycji dowiemy się „później”.


The Division 2 także ma przed sobą dosyć bogatą przyszłość! Oprócz nadchodzących aktualizacji, w których oprócz ludności Waszyngtonu będziemy także ratować całą nację, czeka nas darmowy weekend z grą od 13 do 16 czerwca. Oprócz tego, we współpracy z serwisem Netflix powstanie także film The Division, o czym dowiemy się wkrótce.


Ubisoft także podbija świat subskrypcji, ponieważ Uplay+ pozwoli nam na ogranie podobno 100 gier od wiadomego studia. Cena za miesiąc póki co wynosi 15 dolarów, a podobno w tym pakiecie mają także być dostępne nowe produkcje. Usługa startuje już we wrześniu, a sam Uplay+ ma być dostępny na platformie Google Stadia.


Serca fanów sportów wszelakich być może podbije nowa gra studia, czyli klawo wyglądające Roller Champions. Demo produkcji jest dostępne od dzisiaj do 14 czerwca, więc macie okazję sami przetestować ją już teraz!


Kolejne zupełnie nowe IP Ubisoftu, produkowane przez ekipę z Quebecu to Gods & Monsters. Główny producent gry mówi, że jest to jego wersja spojrzenia na to, czym mogłaby być seria Assassin’s Creed. Pozostawiam wam samym do oceny jak powyższy teaser się prezentuje. Premiera 25 lutego 2020 roku.

Czasem grywam w jakieś gierki i lubię też coś o nich napisać. Czy coś. Keep Calm and Git Gud.