Share This Post

Wieści z branży gier

Garść nowych informacji o Pokémon Sword oraz Pokémon Shield

Garść nowych informacji o Pokémon Sword oraz Pokémon Shield

Dzisiaj miał miejsce kolejny Nintendo Direct poświęcony wyłącznie nowym grom z serii PokémonPokémon Sword oraz Pokémon Shield. Transmisja rozpoczęła się nowym zwiastunem przedstawiającym wszystko, co następnie rozwinięto w trakcie prezentacji: startery, skrawki gameplayu, raidy, Dynamaxing oraz stadiony.

Faktyczną prezentację rozpoczęto od przedstawienia starterów (Grookey, Scorbunny, Sobble) oraz ujawnienia czterech nowych Pokémonów: Wooloo, Gossifleur (oraz jego ewolucję Eldegoss), Drednaw i Corviknight. W przypominającym szkocki krajobraz regionie Galar poznamy liczne barwne osobowości, a nawet spotkamy ludzi współpracujących w jakiś sposób z popularnymi stworkami. Zaś na dzikich i rozległych polach różne Pokémony będą się pojawiać w zależności od pogody. Rewolucyjnie dla serii, kamera będzie śledzić naszą postać w perspektywie trzeciej osoby.

Przybliżono mechanikę Dynamaxingu, nie tylko powiększającą same Pokémony, bo także ich statystyki. Wykorzystać ją będzie można w walce tylko raz, a nasz stworek niestety powróci do normalnego stanu po trzech turach. W kooperacyjnych Max Raid Battle będziemy w stanie walczyć czterema trenerami przeciwko gigantycznemu Pokémonowi, którego możemy nigdzie indziej nie spotkać ani złapać. Jednak w trakcie bitwy tylko jeden z przyjaciół będzie mógł dokonać Dynamaxingu.

Następnie przedstawiono postacie: popularnego czempiona Leona, jego młodszego brata i naszego rywala, Hopa, profesor Magnolię, specjalistkę od Dynamax, oraz jej wnuczkę i asystentkę Sonię. Zaś Pokémonowe Gymy przybiorą teraz formę otwartych stadionów, gdzie zmierzać się będziemy z ich liderami, np. Milo. Na końcu przedstawiono pokrótce nowe Legendarne Pokémony: Zaciana i Zamazentę.

Poinformowano również, że Pokémon: Sword oraz Pokémon: Shield ukażą się na Nintendo Switch 15 listopada 2019 roku. Dostępne będzie również specjalne wydanie, w którym znajdziemy obie gry razem ze steelbookiem. Poniżej możecie obejrzeć cały dzisiejszy Pokémon Direct:

1 Comment

  1. Fajnie by było gdyby był kreator postaci.

Comments are now closed for this post.