Share This Post

Wieści z branży gier

H, czyli mały, śmieszny system w Elite Dangerous

H, czyli mały, śmieszny system w Elite Dangerous

Prawdopodobnie nie ma takiego użytkownika komputerów, który by kiedyś przypadkowo „coś nie naklikał w komputerze” i dowiedział się o pomyłce dopiero jakiś czas później. Tym razem w przypowiastkach o jednym z moich ulubionych gatunków gier – MMORPG – nie będzie o zepsuciu ekonomi gry jednym prostym trikiem (zobacz memy), czy o okłamaniu małej bazy fanów dopiero zaczynającej produkcji, ale o h.

Przeglądając rano Reddita natrafiłem na post użytkownika u/T3mpe5T, który na subreddicie r/EliteDangerous zamieścił bardzo ważne PSA, dzięki czemu dowiedziałem o istnieniu dosyć dziwnego systemu gwiezdnego w Elite Dangerous, czyli – tak pokrótce – wieloosobowego symulatora podróży kosmicznych.

Przy tak olbrzymiej grze z komputerowo wygenerowanymi systemami w naszej galaktyce, po której się poruszamy, na pewno musiał się wydarzyć jakiś błąd, prawda? No właśnie okazuje się, że najwidoczniej jakiś czas temu jeden z twórców przeglądał mapę galaktyki i – jak to wcześniej określiłem – „naklikał coś przy komputerze”, ponieważ jeden z systemów nazywa się „h„, jak zauważył jeden z graczy 9 czerwca.

No cóż, błędy się zdarzają, zapewne niedługo zostanie to poprawione, skoro ktoś to zauważył. No właśnie możliwe, że tak się nie stanie i system h na zawsze będzie przypominał pewnemu deweloperowi o jego chwili nieuwagi, ponieważ h zostało już odnalezione przez graczy w roku 2017, gdzie wątek o tym znalezisku uzyskał aż 3 strony odpowiedzi.

Jeżeli ktoś jest ciekawy szczegółów tego systemu, to zapraszam na stronę EDSM, a dla pozostałych mam krótki morał dzisiejszej historii. Gry zawsze będą miały w sobie błędy, tylko nikt nie wie kiedy zostaną one odkryte.

Czasem grywam w jakieś gierki i lubię też coś o nich napisać. Czy coś. Keep Calm and Git Gud.