Konami niespodziewanie zaznacza swoją obecność podczas tegorocznego E3. Na wczorajszym Nintendo Direct zapowiedziało nową Contrę, a dziś ujawniło… PC Engine Core Grafx mini – miniaturową wersję konsoli, która, choć na zachodzie nie zdołała podbić rynku (w Europie pojawiając się prawie wcale), w Japonii była ostrym rywalem dla Nintendo.
Mimo tego, że nowe PC Engine zmniejszono do rozmiarów pozwalających konsolce zmieścić się w naszej dłoni, to kontrolery pozostaną oryginalnych wymiarów. Emulacja pozwoli oczywiście na szybkie zapisywanie stanu gry w każdej chwili czy dobieranie filtrów, które np. będą symulować telewizory kineskopowe. Dostępne ma być również oddzielne akcesorium pozwalające na grę do 5 graczy naraz. Każdy region dostanie swoją własną wersję PC Engine z innym modelem, nazwą, a także katalogiem dostępnych tytułów. W Ameryce pojawi się TurboGrafx-16 mini, a w Japonii po prostu PC Engine mini.
Na ten moment, spośród ujawnionych sześciu gier, wiemy, że amerykański TurboGrafx-16 mini i nasz europejski PC Engine Core Grafx mini otrzymają:
-
- R-Type
- New Adventure Island
- Ninja Spirit
- Ys Book I & II
- Dungeon Explorer
- Alien Crush
Od zachodnich tytułów zdecydowanie różni się udostępniona lista japońskiego PC Engine mini, na którym znajdzie się m.in.:
-
- Super Star Soldier
- The Kung Fu
- PC Genjin
- Castlevania: Rondo of Blood
- Ys Book I & II
- Dungeon Explorer
Więcej informacji o dowolnym modelu możecie przeglądać na oficjalnej stronie Konami.