Share This Post

Wieści z branży gier

Pełnowymiarowe THEC64 będzie dostępne 5 grudnia

Pełnowymiarowe THEC64 będzie dostępne 5 grudnia

Retro Games Ltd. udostępniło dziś informację, w której powiadamia o tym, że pełnowymiarowa wersja THEC64 Mini będzie dostępna już 5 grudnia. THEC64, jak nazywa to producent, jest świeżym spojrzeniem na kultowy komputer lat 80-tych.

W porównaniu do swojego miniaturowego poprzednika, te odświeżenie Commodore 64 posiada w pełni funkcjonalną klawiaturę, a do zestawu dołączana jest nowa wersja joysticka z micro switchami, podłączanego poprzez USB do jednego z czterech dostępnych portów. System może działać w trzech trybachC64 BASIC lub VIC20 BASIC, a także w menu z grami nazywanym Games Carousel. Ponownie wbudowano ten sam katalog 64 tytułów (który możecie przejrzeć na tej stronie) oraz zaimplementowano możliwość ładowania własnych gier i programów z dysków USB. Komputer można podpinać oczywiście do każdego dzisiejszego ekranu poprzez kabel HDMI, zapewniającego obraz w rozdzielczości 720p i odświeżaniu 50 lub 60 herców z opcjonalnymi filtrami, symulujących np. telewizory kineskopowe.

THEC64 zostanie rozdystrybuowany dzięki Koch Media już 5 grudnia tego roku w cenie €119,99 (ok. 480 zł). W międzyczasie, zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia recenzji miniaturowego poprzednika od Dark Archona lub przejrzenia strony pełnowymiarowego następcy.