Share This Post

Wieści z branży gier

Pierwsze Ni no Kuni trafi na PC, PS4 oraz Nintendo Switch

Pierwsze Ni no Kuni trafi na PC, PS4 oraz Nintendo Switch

Bandai Namco oraz Level-5 oficjalnie dziś zapowiedzieli, że Ni no Kuni: Wrath of the White Witch trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. A doprecyzowując: na pecety i PS4 pojawi się Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered, a na Switcha port oryginalnego wydania z PlayStation 3.

Jedyne różnice pomiędzy tymi wersjami zachodzą tylko w aspekcie jakości i wydajności. Remaster na PlayStation 4 pozwoli na przeżycie gry w rozdzielczości 1080p z 60 klatkami na sekundę, a użytkownicy PlayStation 4 Pro będą mogli dodatkowo wybierać spośród 4K z 30 fps a 1440p z 60 fpsNi no Kuni na Nintendo Switch będzie grywalne tylko w 720p z 30 klatkami na sekundę w docku i poza nim.

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch opowiada uroczą, a zarazem tragiczną historię Olivera, który, wraz z przyjacielem Drippym i Czarodziejskim Kompendium w dłoni, wyrusza do innego świata w nadziei odnalezienia swojej matki. W opowieści stworzonej przez Studio Ghibli (i w akompaniamencie muzyki Joe Hisaishiego) chłopiec przemierzać będzie nieznane i wybujałe krainy, napotykając się na setki stworów w potyczkach będących połączeniem turowych walk JRPG z akcją w czasie rzeczywistym.

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered na PlayStation 4, PC oraz Ni no Kuni: Wrath of the White Witch na Nintendo Switch ukażą się 20 września tego roku.