Share This Post

Wieści z branży gier

Pokémon Masters z pierwszymi szczegółami

Pokémon Masters z pierwszymi szczegółami

Dzisiaj odbyła się specjalna prezentacja najnowszej mobilnej gry z serii PokémonPokémon Masters, którą pierwotnie zapowiedziano w trakcie tegorocznej konferencji prasowej marki.

Stworzone na podstawie pomysłu twórcy kieszonkowych stworków, Kena Sugimori, Pokémon Masters jest grą z elementami strategii, w której będziemy toczyć walki 3 vs 3 w czasie rzeczywistym. W trakcie nowej przygody napotkamy licznych, znanych nam już Trenerów z innych regionów i poznamy nowych przyjaciół na wyspie Pasio, nieznanej dotychczas lokacji w świecie Pokémon.

W grze mamy tworzyć drużyny składające się z trzech par (Trenera i jego Pokémona, po angielsku nazwane sync pair), każda ze swoją rolą. Oznacza to, że na naszych barkach spoczywać będzie wydawanie poleceń trójce Trenerom i trójce Pokémonom w tym samym czasie. Po zawarciu przyjaźni z innymi graczami, do naszych zespołów będziemy w stanie rekrutować postacie z ich sync pair.

Podczas walk, każda nasza akcja obniży specjalny pasek ruchu, który z kolei będzie się ciągle uzupełniał na nowo, a okazyjnie mamy mieć do dyspozycji silniejsze ataki, unikatowe dla różnych połączeń Trenerów z potworkami.

Poniżej możecie zobaczyć animowany zwiastun Pokémon Masters, a pod tym linkiem całą prezentację, gdzie ujrzycie więcej rozgrywki. Tytuł ma być dostępny latem tego roku na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS w modelu free-to-start.