Share This Post

Wieści z branży gier

Premiera Etherborn już 18 lipca – PC, Switch, PS4, XONE

Premiera Etherborn już 18 lipca – PC, Switch, PS4, XONE

4 lata pracy nad Etherborn powoli dobiegają końca – jak zapowiedziano na E3 na konferencji Kinda Funny Games Showcase, pierwsza gra od studia Altered Matter zagości na PC, Switchu, PS4 oraz Xboxie One 18 lipca bieżącego roku. Jest to niecodzienna gra logiczna, w której cały świat obraca się wraz z głównym bohaterem. Oddajmy na chwilę mikrofon twórcom:

Etherborn wnosi świeżość do gatunku grawitacyjnych platformówek. Zagadki środowiskowe oparte są na eksploracji i zrozumieniu zmieniających grawitację struktur w podobnych do snów, Esherowskich poziomach. Gracz jest pozbawioną głosu istotą, zrodzoną w tajemniczym świecie, gdzie bezcielesny głos wzywa go, powoli przyciągając do miejsca swojej egzystencji. Gracz musi zabrać tę czystą duszę na wyprawę, by obudzić jej świadomość. Poszerz horyzonty swojej percepcji i odnajdź drogi dotychczas schowane przed Twoim wzrokiem.

Przemierzanie jest zbudowane wokół unikalnego poczucia grawitacji, które przyczepia gracza do każdego podłoża, którego dotyka. Poruszanie się przez świat staje się łamigłówką, a każdy poziom wydaje się być środowiskową Kostką Rubika, w której należy dostosować perspektywę tak aby móc odkryć dalsza drogę.

Etherborn jest pierwszą grą tworzoną ze wsparciem FoxNext Games – growej dywizji 20th Century Fox. W lutym tego roku FoxNext zapowiedziało program wsparcia pieniężnego gier niezależnych. Jak widać po pierwszej produkcji – efekty są bardzo obiecujące. Tytuł wygląda przepięknie i bardzo atmosferycznie, zdecydowanie jest na co czekać.

Gram w gierki, czytam o gierkach, oglądam gierki, robię gierki, piszę o gierkach.