Share This Post

Wieści z branży gier

(S)Witcher trafi na (S)witcha w 2019 – Wiedźmin 3 na Pstryku!

To nie żarty. Na Nintendo Direct E3 2019 ogłoszono, że Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz ze wszystkimi dodatkami trafi na Switcha jeszcze w 2019 roku. Niestety, prócz zwiastuna wykorzystującego sceny z Nintendowskiej wersji gry nie przekazano graczom żadnych innych informacji.

Aktualizacja 1: W pudełku z grą znajdziemy dodatkowe gadżety: mapę, naklejki i „kompendium uniwersum Wiedźmina”.

Aktualizacja 2: Gra dostępna będzie w pełnej polskiej wersji językowej. Na oficjalnym profilu Facebook gry pojawił się rodzimy zwiastun.

Aktualizacja 3: Mamy potwierdzenie, że za port odpowiedzialne będzie studio Saber Interactive. W swoim portfolio firma ma prace nad Halo: The Master Chief Collection oraz konsolową aktualizacją 4K dla Wiedźmina 3.

Aktualizacja 4: Według oficjalnego wiedźminowego Twittera, gra zajmie około 32GB w wersji cyfrowej[źródło]. Wiesiek śmigać będzie w rozdzielczości 540p w trybie przenośnym i 720p w doku z wykorzystaniem „dynamicznej rozdzielczości”[źródło]. Nikt nie spodziewał się niczego innego, ale zapisy z wersji Switchowej nie przeniosą się na inne platformy[źródło].

Zadaliśmy kilka niewygodnych pytań przedstawicielom CDPR i zaktualizujemy tę wiadomość jeśli dowiemy się od nich czegokolwiek więcej. 😉

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

9 komentarzy

  1. Wow nieźle! Ciekawe kto robi port? Może gra nie jest najnowsza, ale mimo wszystko ciekawe jak to będzie wyglądało na Switchu…

  2. wyobraź sobie wieśka trochę poniżej low w skalowanym 720p, na takim ekranie powinno to wyglądać akceptowalnie o ile utrzyma +/- 30fps

  3. To co znowu Wiedźmin grą roku?

  4. Ale będą krzykacze hejtować. Bo taki port pewnie wymaga wielu kompromisów, textur w niższej rozdzielczości, uproszczonych modeli itd. po samym drzewie wisielców widać że mniejsze gałęzie są płaską teksturą. Czekam z utęsknieniem, może tym razem bug mi nie zatnie linii questów już na mapie tutorialowej.

  5. But who cares.

  6. Ciekawe na ile to wycenią na naszym rynku, ogólnie gry przeniesione na switcha chyba nie mają „pełnej” ceny.

  7. Spodziewam się, że tyle co nowe gry na Switcha czyli jakieś 250zł. Zwłaszcza jeśli zamierzają dodawać mapę i kompendium.

  8. Gry na switvha raczej mają pełną cenę około 250zl tutaj pewnie nie inaczej

  9. W czasach jak były jeszcze komórki to ludzie marzyli żeby sobie móc zagrać w coś takiego z konsol moblilnie. Teraz jak to mamy to sramy na to, keep up „gracze”

Comments are now closed for this post.