Share This Post

Wieści z branży gier

Taktyczne cRPG, Solasta: Crown of the Magister, ujawnione

Taktyczne cRPG, Solasta: Crown of the Magister, ujawnione

Tactical Adventures, niezależne francuskie studio, ujawniło dziś swój pierwszy projekt, którym jest Solasta: Crown of the Magister, taktyczne cRPG składające hołd kultowym przedstawicielom papierowych wersji tego gatunku.

W grze przed rozpoczęciem przygody będziemy musieli zebrać czteroosobową drużynę składającą się z bohaterów z wybranymi przez nas klasami, historiami, umiejętnościami i wylosowanymi atrybutami oraz statystykami. Podczas samej wyprawy mamy zwiedzać rozległy świat mitycznej Solasty i jej królestw, pełnych różnorodnych krajobrazów i opowieści, które, razem ze stworzonymi przez nas postaciami, znacząco będą wpływać na podejmowane w trakcie walk strategie.

Jak mówi Mathieu Girard, założyciel studia oraz dyrektor kreatywny produkcji, „Tactical Adventures to niewielki zespół miłośników gier stołowych, zafascynowanych gatunkami Pen&Paper oraz D&D od ponad 30 lat. Od zawsze marzyliśmy o tym, aby stworzyć własną grę. Zebraliśmy najlepsze funkcje naszych ulubionych tytułów i tak rozpoczęliśmy pracę nad Solasta. Wiele elementów zostało udoskonalonych, wiele też dodanych […]. Korzystamy z zasad gier stołowych, które zbudowały pomost pomiędzy gatunkiem Pen&Paper i grami wideo”.

Na ten moment nie ujawniono daty premiery Solasta: Crown of the Magister, ale wiemy, że docelową platformą tytułu są komputery osobiste poprzez sklep Steam. Planowana jest także kampania na Kickstarterze, która ma się rozpocząć w niedalekiej przyszłości.