Share This Post

Wieści z branży gier

Wiadomość producenta Pokémon Sword i Shield na temat niepełnego Pokédexu

Wiadomość producenta Pokémon Sword i Shield na temat niepełnego Pokédexu

W trakcie tegorocznego E3 szeroko rozeszła się informacja o tym, że najnowsze odsłony popularnej serii gier PokémonSword oraz Shield, nie otrzymają pełnego Pokédexu z ponad 800 stworkami, a tylko nieznaną ilość dobranych specjalnie pod region Galar. W odpowiedzi na krytykę fanów, opublikowano dziś wiadomość Junichiego Masudy, producenta Pokémon Sword oraz Pokémon Shield, w której odnosi się do tego problemu.

Bardzo dziękuję wszystkim fanom za ciągłe troszczenie się o markę Pokémon. Niedawno ujawniłem, że do Pokémon Sword oraz Shield nie będzie można przenosić niektórych Pokémonów. Przeczytałem wiele opinii i komentarzy na ten temat, co pozwoliło mi ponownie poczuć wasze zamiłowanie do gier.

My także podzielamy waszą miłość do serii oraz troskę o każdego Pokémona. Sam od zawsze pracuję przy grach Pokémon i była to dla mnie naprawdę ciężka decyzja. Chciałbym więc przekazać jeszcze raz, że nawet jeśli jakiś Pokémon nie znajdzie się w Sword oraz Shield, to nie oznacza to, że nie pojawi się on w następnych grach.

Świat Pokémon nieustannie się poszerza. W regionie Galar wyczekują na was wcześniej niespotkane Pokémony i nieznani Trenerzy, a także całkowicie nowe przygody. Wkładamy całe nasze serca w produkcję i staramy się stworzyć taką grę, która zadowoli każdego z was i na którą myślę, że warto czekać.[1]

[1] „A Message for Pokémon Video Game Fans”, https://www.pokemon.com/us/a-message-for-pokemon-video-game-fans/, tłum. własne z j. jap.