Share This Post

Wieści z branży gier

Wystartowała kampania R-Type Final 2 na Kickstarterze

Wystartowała kampania R-Type Final 2 na Kickstarterze

Legendarny shoot’em up powraca, lecz jego twórcy potrzebują pomocy społeczności do skrystalizowania swoich wizji. Po 16 latach od japońskiej premiery ostatniej odsłony, wystartowała dziś kampania R-Type Final 2 na Kickstarterze.

Twórcy opisują R-Type Final 2 jako najlepszego R-Type, którego są teraz w stanie zrobić, wykorzystując np. standard ekranów 16:9 (pierwszy raz w serii), wysokiej jakości grafiki, czy też plansze i przeciwników ewoluujących proporcjonalnie do czasu gry. Choć pierwotnie tytuł zapowiedziano wyłącznie na PlayStation 4, to po skonsultowaniu się ze społecznością zadecydowano, że R-Type Final 2 pojawi się również na Nintendo Switch, Xbox One oraz platformę Steam w języku angielskim i japońskim.

Do ufundowania R-Type Final 2 potrzeba zebrać $416152 (ponad półtora miliona złoty) w 7 dni. Może to brzmieć jak niemożliwe do wykonania, ale już w przeciągu godziny produkcję ufundowano w 20%. Jeśli chcecie wesprzeć grę, to możecie dokonywać tego na Kickstarterze R-Type Final 2 do 11 czerwca, godz. 17:00. Wpłacając 3300 jenów (ok. 120 zł) zapewnicie sobie cyfrowy kod na wybraną przez was platformę. Z okazji tej opublikowano również nowy zwiastun:

Więcej o R-Type Final 2 możecie się dowiedzieć z kampanii na Kickstarterze, bądź też z naszego newsa, napisanego przy okazji ujawnienia prac. Premiera planowana jest na rok 2020.

Pierwsze odsłony serii, R-Type oraz R-Type II, zostały zremasterowane w ostatnich latach jako R-Type Dimension EX na PlayStation 4, Nintendo Switch oraz PC poprzez platformę Steam.