Share This Post

Wieści z branży gier

Zapowiedziano obracalną platformówkę Exception

Zapowiedziano obracalną platformówkę Exception

Traxmaster Software ogłosiło dziś swój debiutancki tytuł, zainspirowany takimi klasycznymi NES-owymi platformówkami, jak Ninja Gaiden CastlevaniaException. Akcja produkcji rozgrywa się wewnątrz zawirusowanego komputera starszej pani, w którym my, wcielając się w rolę odważnego antywirusowego bohatera, musimy pokonać totalitarną bakterię, zwaną Tytanem, nim doszczętnie zniszczy system operacyjny.

Sam dynamizm gameplayu wynosi się z dwuwymiarowej prostoty rodem swoich przodków, do której dorzucono trójwymiarowy smaczek w postaci obracających się i zmieniających kształt plansz, co w ten sposób opisuje Will Traxler, założyciel Traxmaster Software, „Exception posiada ten oldschoolowy klimat połączony z nowoczesnym, obrotowym trikiem, wykorzystującym dzisiejszą technologię 3D. Jest to gra przystosowana do szybkiej i łatwej rozgrywki, która tak samo przyniesie radość niedzielnemu graczowi, jak profesjonalnemu speedrunnerowi”.

Premiera Exception planowana jest na lato tego roku, kiedy to ma się ukazać na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch, a także na komputerach osobistych poprzez platformę Steam.