Share This Post

Wieści z branży gier

Anime Expo 2019: Spike Chunsoft ogłasza Robotics;Notes Elite, DaSH oraz Conception Plus

Anime Expo 2019: Spike Chunsoft ogłasza Robotics;Notes Elite, DaSH oraz Conception Plus

Niecały miesiąc po E3 w Los Angeles rozpoczęło się dziś Anime Expo 2019 – jedna z największych amerykańskich imprez związanych z japońską animacją, komiksami i – oczywiście – grami. Jednym z pierwszych wydarzeń AX 2019 był panel zachodniego oddziału Spike Chunsoft – popularnego w Japonii wydawcy i producenta gier, który w ostatnim czasie usamodzielnił się na naszym rynku. Podczas niego, jak zobaczycie poniżej, zapowiedziano trzy nowe lokalizacje.

Pierwszą grą okazało się być Conception Plus: Maidens of the Twelve Stars, które jest remakiem oryginalnej odsłony serii Conception z PSP. Po angielsku mieliśmy dotychczas szansę zagrać tylko w Conception 2 na PlayStation Vita oraz Nintendo 3DS. Jest to połączenie JRPG z symulatorem randek, w którym podrywamy 12 Gwiezdnych Dziewic, by… narodziły one Gwiezdne Dzieci, które z kolei pomogą powrócić naszemu bohaterowi do jego oryginalnego świata. Gra ma się ukazać na PlayStation 4 oraz PC poprzez platformę Steam 8 listopada.


Następnie zapowiedziano dwie produkcje ze znanego uniwersum Science Adventure (do którego zalicza się np. Steins;Gate czy Chaos;Head): Robotics;Notes Elite oraz jego kontynuację, Robotics;Notes DaSH. Oba tytuły skupiają się na młodych fascynatach robotów w każdej postaci. W szkolnym kółku naukowym skupionym właśnie na robotach, poznamy naszego protagonistę, który w głowie ma tylko związane z nimi gry, i przewodniczącą, planującą zbudować prawdziwego gigantycznego mecha. Podobnie do innych pozycji Science Adventure, bohaterowie szybko zaplątają się w zagmatwane konspiracje, których rozwiązanie zaważy o losach świata takiego, jakiego go znamy.

Robotics;Notes Elite ma się ukazać na PlayStation 4, Nintendo Switch oraz PC poprzez sklep Steam w 2020 roku. Nie ujawniono platform ani daty premiery Robotics;Notes DaSH.

Źródła: @RPGSite, Gematsu, PlayStation.Blog