Share This Post

Wieści z branży gier

Glavenus dołącza do Monster Hunter World: Iceborne

Glavenus dołącza do Monster Hunter World: Iceborne

Capcom udostępnił dzisiaj 20-minutowy dziennik dewelopera, dzielący się nowymi informacjami na temat nadchodzącej ekspansji Iceborne do Monster Hunter World, a także nowy zwiastun z powracającym Glavenusem.

Jak zobaczycie to w materiałach zamieszczonych poniżej, do potworów Monster Hunter World: Iceborne, prócz ziejącego ogniem Glavenusa, dołączą okazy z różnych podgatunków. Są to bardziej ekstremalne wariacje stworów, które podnoszą poprzeczkę i wymagają bardziej umiejętnego polowania. Spośród nich na ten moment ujawniono piorunującego Fulgur Anjanatha oraz smoczego Ebony Odogarona.Nieodłączną częścią sieciowego Monster Hunter World jest Gathering Hub, czyli tawerna pełniąca rolę lobby, zbierającego graczy do wypraw. W mroźnym Iceborne przyjmie ono jednak postać przytulnej rezydencji z gorącymi źródłami, w której znajdziemy wszystko, co potrzebne do odpowiedniego uszykowania się i wyruszenia na polowanie. Każdy gracz otrzyma swój własny pokój, który będzie mógł personalizować zmieniając kolorystykę, udekorowanie oraz umeblowanie. Zaplanowano także dodanie funkcji pozwalającej odwiedzać graczom swoje personalne przestrzenie.

Rzeczą równie ważną wspomnienia jest wprowadzenie skalowalnego poziomu trudności. Po raz pierwszy w serii poziom potworów będzie się dostosowywać odpowiednio do liczby graczy. Ma się on obniżać w przypadku, gdy w trakcie polowania w drużynie zostanie dwójka graczy, lub wtedy, kiedy dwóch łowców wyruszy jedynie ze swoimi Palicoe.

Monster Hunter World: Iceborne będzie dostępne na PlayStation 4 oraz Xbox One pod koniec lata, 6 września, a na komputerach osobistych dopiero zimą.