Share This Post

Wieści z branży gier

Nintendo Switch Lite: Pierwsze informacje!

Nintendo Switch Lite: Pierwsze informacje!

Panie i Panowie! Nintendo przedstawiło dziś pomniejszoną wersję konsoli Switch zwaną: Nintendo Switch Lite! Oto najważniejsze informacje dotyczące nowości.

Konsola dedykowana jest tylko do gry przenośnej, nie podłączymy jej zatem do docku ani telewizora. Switch Lite nie posiada odczepianych kontrolerów oraz HD Rumble. Jest za to lżejsza i mniejsza od swojej poprzedniczki. Bateria w odchudzonej konsoli działa niewiele dłużej w porównaniu do standardowego Switcha. Co ważniejsze, Nintendo Switch Lite jest kompatybilny tylko z grami, które wspierają Handheld mode. Możemy sobie darować wspólne granie z przyjaciółmi w 1,2 Switch lub Super Mario Party, chyba że posiadamy dodatkowe osobne Joy-Cony. Konsola będzie dostępna w trzech kolorach: żółtym, turkusowym oraz szarym. 

Premiera Nintendo Switch Lite odbędzie się 20 września 2019, a cena tej przyjemności to 200$ (760 zł). Więcej informacji znajdziecie na stronie Nintendo.

No elo. Kolekcjonuje gierki, wcinam burgerki i czasami jakiegoś kebaba.

8 komentarzy

 1. Czyli Ninny zabija DSa. Najwyższy czas (?).

  Cena jest swietna, rozmiar trochę przydługawy, mimo wszystko szkoda że nie ma opcji wpięcia do TV.

 2. Jak z jasnoscia ekranu ? To kluczowe.

 3. Cena super, wygląd super, brak wibracji i żyroskopu do przełknięcia
  Ale brak wyjścia wideo to dla mnie dyskwalifikacja 🙁 a szkoda, bardzo liczyłem na Lite’a

 4. Od wyjścia wideo masz wersję droższą. Jakby tu było to by se Nintendo samo w kolano strzelało.

 5. Wyczuwam potrzebę zakupu XD

 6. Problem jest taki, że Lite nie ma nawet możliwości podpięcia do TV.
  Ideę rozumiem – ale liczyłem, że akurat tej jednej funkcji nie wykastrują.
  Co do ceny to pierwsze ceny w PL to 999 zł – xkom.
  Więc czy jest to taki dobry deal ? Mimo, że wizualnie sprzęt mi się podoba to mam wątpliwości – z jednej strony handheldy od Nintendo były wykonane zwykle bardzo solidnie- taki będzie też pewnie nowy switch…z drugiej wiele osób wskazuje w bazowym modelu na awaryjność joyconów… Cóż trudna sprawa tym bardziej, że wysokie ceny gier na Switcha zawsze usprawiedliwiano tekstem: „pamiętaj, że kupujesz dwie wersje gry – portable i stacjonarną” – to do mnie trafiało ale teraz? W obliczu tej ceny, jakości wykonania i Dpada? Najrozsądniej albo kupić mimo wszystko model bazowy i liczyć się z awaryjnością joyconów albo….czekać na pro – to zaś może potrwać kolejne dwa lata…

 7. Awaryjność joyconów raczej wynikał z tego że były wyciągane. A ta konstrukcja to jednolita bryła więc powinno być wszystko ok.

 8. Jeżeli cena rzeczywiście będzie taka jaką pokazuje x-kom… mam nadzieję, że to jeszcze nie jest oficjalna cena. Szczerze powiedziawszy to Switch Lite mnie zainteresował – nie ciekawi mnie granie w 720p na telewizorze, więc taka wersja przenośna by była jak znalazł. Ale nie za taką cenę…

Comments are now closed for this post.