Przedstawiciele 2K Games i Firaxis Games potwierdzili w ostatnim czasie, że Civilization VI w wersji na konsolę Nintendo Switch otrzyma dwie ekspansje – Rise & Fall oraz Gathering Storm – jeszcze w tym roku. Nie doprecyzowano jednak kiedy dokładnie miałyby się one pojawić.
Na subreddicie poświęconym całej serii poinformowano również, że konsolowe wydanie otrzyma tzw. hotseat. Jest to lokalny tryb gry wieloosobowej, w którym dany gracz przejmuje kontrolę nad rozgrywką wtedy, kiedy nadejdzie jego kolej. Nie ma natomiast w planach dodania możliwości gry online.
Civilization VI jest dostępne na komputerach osobistych poprzez platformę Steam, urządzenia mobilne z systemem iOS oraz konsolę Nintendo Switch.
Our goal is to bring both the Rise & Fall and Gathering Storm expansions to #NintendoSwitch this year.
— Civilization VI: Gathering Storm (@CivGame) July 23, 2019