Share This Post

Wieści z branży gier

Przegląd Astral Chain

Przegląd Astral Chain

Japońskie Nintendo opublikowało nowy zwiastun Astral Chain od Platinum Games, który w przeciągu 8 minut przegląda wszystko, co powinniśmy wiedzieć jeszcze przed samą premierą. Poniżej spisaliśmy wszystko, co jest w nim opisywane.

Gra opowie nam o Ziemi pod atakiem stworów z równoległego świata zwanymi Chimerami. Niegdyś zaatakowały one ludzkość i poczęły zakradać ich dobytek do swojej przestrzeni. Ludzie, którzy przetrwali, zgromadzili się w zamkniętym mieście Arc. Stworzyli tam żywą broń, przy pomocy której ciągle stawiają czoła nieznanemu zagrożeniu. Nazwano ją Legion. My wcielimy się w jedno z bliźniąt, które dołączają do Neuronu, specjalnej jednostki zwalczającej Chimery. Członkowie Neuronu walczą w partnerstwie ze swoim własnym Legionem, z którym są związani łańcuchem i którego mogą przywoływać w każdym momencie.

Prócz toczenia walk, w grze będziemy mogli wczuć się w detektywa i prowadzić dochodzenia w sprawie zachodzących na terenie miasta wydarzeń. Na miejscu przestępstwa, czy w jego pobliżu, będziemy szukać wskazówek oraz przepytywać przechodniów. W dotarciu do sedna sprawy pomoże nam także system IRIS, który po połączeniu się z serwerami policji zaleje nas informacjami i wizualizacjami zdarzenia. Legion przyda się tu przy np. łapaniu przestępcy czy zakradaniu się i obezwładnianiu podejrzanych osobowości. Będzie on też w stanie rozdzierać porozrzucane portale do świata Chimer. Kto wie, może prawdziwy sprawca, którego poszukujemy, skrywa się właśnie tam?

Najbardziej unikatową mechaniką rozgrywki jest tzw. Dual Action. Bohater połączony z Legionem ma funkcjonować jak dwie osoby w jednym ciele. Razem z towarzyszem będziemy mogli atakować zarówno tych samych przeciwników, jak i całkowicie odmiennych. Wiążący nas łańcuch wykorzystamy do np. ustawiania pułapek i chwytania wrogów. Zaś wydając partnerowi rozkazy wykonamy zsynchronizowane ataki, które zadadzą o wiele więcej obrażeń niż pojedyncze.

Swój styl rozgrywki dopasujemy wybierając jednego spośród pięciu Legionów. Sword Legion specjalizuje się w długich seriach ataków i oszałamianiu przeciwnika. Arrow Legion strzelać będzie z broni podobnej do łuku, więc idealnie sprawdzi się w walkach na odległość. Arm Legion z chęcią uderzy we wszystko swoimi pięściami, a także zniszczy osłonę wroga. Beast Legion pozwoli na sobie jeździć, wykonując przy tym szybkie i rozległe ataki, a Axe Legion zarówno uchroni nas swoim polem energii, jak i zada Chimerze ogromne obrażenia. Legiony zmienimy w każdym momencie rozgrywki, a czasem nawet będziemy musieli to zrobić, by przedrzeć się przez równoległy wymiar.

Każdy Legion otrzyma swoje własne drzewko umiejętności, poprzez którego rozwijanie będziemy wzmacniać towarzysza i uczyć go nowych sztuczek. Nie zabraknie także możliwości personalizacji wyglądu naszego bohatera oraz partnera. Osoby nie odnajdujące się w chaosie gier akcji będą mogły dostosować rozgrywkę specjalnymi opcjami, które pozwolą zautomatyzować niektóre z mechanik.

Astral Chain jest reżyserowane przez Takahisę Taurę (NieR: Automata) pod nadzorem Hidekiego Kamiyi (m.in. Bayonetta). Za projektami stworów i postaci stoi Masakazu Katsura (ZETMAN, Video Girl Ai). Gra ukaże się już 30 sierpnia tego roku wyłącznie na Nintendo Switch.