Podziel się tym postem

Wieści z branży gier

Przegląd Astral Chain

Przegląd Astral Chain

Japońskie Nintendo opublikowało nowy zwiastun Astral Chain od Platinum Games, który w przeciągu 8 minut przegląda wszystko, co powinniśmy wiedzieć jeszcze przed samą premierą. Poniżej spisaliśmy wszystko, co jest w nim opisywane.

Gra opowie nam o Ziemi pod atakiem stworów z równoległego świata zwanymi Chimerami. Niegdyś zaatakowały one ludzkość i poczęły zakradać ich dobytek do swojej przestrzeni. Ludzie, którzy przetrwali, zgromadzili się w zamkniętym mieście Arc. Stworzyli tam żywą broń, przy pomocy której ciągle stawiają czoła nieznanemu zagrożeniu. Nazwano ją Legion. My wcielimy się w jedno z bliźniąt, które dołączają do Neuronu, specjalnej jednostki zwalczającej Chimery. Członkowie Neuronu walczą w partnerstwie ze swoim własnym Legionem, z którym są związani łańcuchem i którego mogą przywoływać w każdym momencie.

Prócz toczenia walk, w grze będziemy mogli wczuć się w detektywa i prowadzić dochodzenia w sprawie zachodzących na terenie miasta wydarzeń. Na miejscu przestępstwa, czy w jego pobliżu, będziemy szukać wskazówek oraz przepytywać przechodniów. W dotarciu do sedna sprawy pomoże nam także system IRIS, który po połączeniu się z serwerami policji zaleje nas informacjami i wizualizacjami zdarzenia. Legion przyda się tu przy np. łapaniu przestępcy czy zakradaniu się i obezwładnianiu podejrzanych osobowości. Będzie on też w stanie rozdzierać porozrzucane portale do świata Chimer. Kto wie, może prawdziwy sprawca, którego poszukujemy, skrywa się właśnie tam?

Najbardziej unikatową mechaniką rozgrywki jest tzw. Dual Action. Bohater połączony z Legionem ma funkcjonować jak dwie osoby w jednym ciele. Razem z towarzyszem będziemy mogli atakować zarówno tych samych przeciwników, jak i całkowicie odmiennych. Wiążący nas łańcuch wykorzystamy do np. ustawiania pułapek i chwytania wrogów. Zaś wydając partnerowi rozkazy wykonamy zsynchronizowane ataki, które zadadzą o wiele więcej obrażeń niż pojedyncze.

Swój styl rozgrywki dopasujemy wybierając jednego spośród pięciu Legionów. Sword Legion specjalizuje się w długich seriach ataków i oszałamianiu przeciwnika. Arrow Legion strzelać będzie z broni podobnej do łuku, więc idealnie sprawdzi się w walkach na odległość. Arm Legion z chęcią uderzy we wszystko swoimi pięściami, a także zniszczy osłonę wroga. Beast Legion pozwoli na sobie jeździć, wykonując przy tym szybkie i rozległe ataki, a Axe Legion zarówno uchroni nas swoim polem energii, jak i zada Chimerze ogromne obrażenia. Legiony zmienimy w każdym momencie rozgrywki, a czasem nawet będziemy musieli to zrobić, by przedrzeć się przez równoległy wymiar.

Każdy Legion otrzyma swoje własne drzewko umiejętności, poprzez którego rozwijanie będziemy wzmacniać towarzysza i uczyć go nowych sztuczek. Nie zabraknie także możliwości personalizacji wyglądu naszego bohatera oraz partnera. Osoby nie odnajdujące się w chaosie gier akcji będą mogły dostosować rozgrywkę specjalnymi opcjami, które pozwolą zautomatyzować niektóre z mechanik.

Astral Chain jest reżyserowane przez Takahisę Taurę (NieR: Automata) pod nadzorem Hidekiego Kamiyi (m.in. Bayonetta). Za projektami stworów i postaci stoi Masakazu Katsura (ZETMAN, Video Girl Ai). Gra ukaże się już 30 sierpnia tego roku wyłącznie na Nintendo Switch.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony. Wymagane pola oznaczone są *

Dozwolone są te tagi HTML i atrybuty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.