Podziel się tym postem

Wieści z branży gier

Remedy odzyskało prawa wydawnicze do Alan Wake

Remedy odzyskało prawa wydawnicze do Alan Wake

Remedy Entertainment – studio stojące za takimi produkcjami, jak Max PayneQuantum Break czy nadchodzącym Control – opublikowało dziś krótką informację, w której wyjawiło, że dochody na pierwsze półrocze 2019 roku wyniosły 2,5 miliona euro, co z kolei pozwoliło firmie na odzyskanie od Microsoftu praw wydawniczych do ich najbardziej rozpoznawalnej marki, Alan Wake.

Na ten moment trudno oznajmiać, co to wydarzenie może oznaczać dla serii i czy może przynieść owoce w postaci kontynuacji przygód Alana Wake’a lub chociażby przeniesienia poprzednich gier na nowe platformy. Uprzednio prace nad sequelem były blokowane przez wydawcę, Microsoft, a jeszcze w kwietniu tego roku, w wywiadzie z VG247, Thomas Puha z Remedy Entertainment stwierdził, że produkcja Alan Wake 2 jest wstrzymywana przez “czas, pieniądze i zasoby”.

Alan Wake jest dostępny na Xbox 360 (także Xbox One we wstecznej kompatybilności) oraz na PC poprzez sklepy Steam i GOG. Na tych samych platformach (Xbox Live, Steam, GOG) znajdziecie również spin-off, Alan’s Wake American Nightmare.

1 komentarz

  1. Z całym szacunkiem ale to raczej Max Payne jest najbardziej rozpoznawalną marką. 🙂 Tak czy inaczej super jakby powstałą kolejna część Alana Wake.

    Odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony. Wymagane pola oznaczone są *

Dozwolone są te tagi HTML i atrybuty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.