Share This Post

Wieści z branży gier

River City Girls ukaże się już 5 września

River City Girls ukaże się już 5 września

WayForward, twórcy Shantae, udostępniło dziś pierwsze informacje na temat River City Girls, nowej pozycji w uniwersum River City (Kunio-kun), tworzonej we współpracy z Arc System Works, wyjadaczami kompetytywnych bijatyk.

W River City Girls prześledzimy historię dwóch licealistek, Kyoko i Misako, które pięściami będą musiały się przedrzeć przez sześć obszarów River City w celu uratowania swoich porwanych chłopaków, kultowych Kunio i Rikiego. W standardowej dla serii rozgrywce beat ’em up, zmuszeni zostaniemy do walki z tuzinami wrogów, kontrując ich, rzucając nimi i wyzwalając na nich specjalne ataki. Po drodze będziemy mogli też m.in. podejmować się zadań pobocznych, wchodzić w interakcję ze znanymi postaciami, a nawet rekrutować pokonanych przeciwników. Wszystko to będziemy mogli przeżyć samemu, bądź z przyjacielem, w 16-bitowej oprawie graficznej z akompaniamentem synth-popowej ścieżki dźwiękowej.

River City Girls ma się ukazać na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC poprzez sklepy Steam, GOG i Humble Bundle już 5 września w cenie $29,99 (ok. 120 zł). Planowane jest również wydanie pudełkowe, którego dystrybucją zajmie się Limited Run Games (data i kwota nie ujawniona).