Share This Post

Wieści z branży gier

The Dark Pictures: Man of Medan otrzyma dwa tryby gry wieloosobowej

The Dark Pictures: Man of Medan otrzyma dwa tryby gry wieloosobowej

Wpis na europejskim blogu PlayStation ujawnił dzisiaj, że nadchodzący horror The Dark Pictures: Man of Medan, jak i cała antologia The Dark Pictures, otrzyma dwa tryby gry wieloosobowej: „Shared Story” oraz „Movie Night”.

Tryb nocy filmowej pozwoli na kanapową rozgrywkę nawet 5 graczy na jednej konsoli. Każdy z nich będzie mógł wybrać swoją postać i nazwać według własnego uznania. Sama zabawa ma polegać na podawaniu między sobą kontrolera wtedy, kiedy dany bohater znajdzie się w centrum zdarzeń, a następnie utrzymaniu go przy życiu poprzez eksplorację, interakcję i podejmowanie decyzji.

Tryb wspólnego opowiadania skupi się na sieciowej rozgrywce dwóch osób. Nie opisano dokładnie działania tej formy gry, ale z informacji można wywnioskować, że gracze będą przeżywać i śledzić jedną historię z perspektyw dwóch różnych bohaterów, choć każdy doświadczy innych elementów. Dla lepszego zobrazowania twórcy podają taki przykład: „Kiedy 'rozdzielisz się’ ze swoim przyjacielem, nie możesz być pewien, że ponownie zobaczysz jego postać! To w końcu horror”.

The Dark Pictures: Man of Medan ma się ukazać 30 sierpnia 2019 roku na PlayStation 4, Xbox One oraz cyfrowo na PC. Więcej o grze możecie się dowiedzieć z naszego poprzedniego wpisu, opublikowanego przy okazji ujawnienia daty premiery.