Share This Post

Wieści z branży gier

Gamescom 2019: Opening Night Live – relacja

Gamescom 2019: Opening Night Live – relacja

Dziś, 19 sierpnia, odbyło się pierwsze Gamescom 2019: Opening Night Live, specjalne wydarzenie poprzedzające tegoroczny Gamescom, stworzone przez Geoffa Keighley. W trakcie niego ogłoszono całkowicie nowe gry oraz przedstawiono nowe materiały i informacje ze znanych już tytułów. Poniżej przygotowaliśmy dla was krótką relację.


Na samym początku skupiono się na Gears 5. Zaprezentowano najnowszy zwiastun kampanii, a, jak zobaczycie to na drugim filmiku, na scenie przedstawiono rozgrywkę z wieloosobowego trybu Hordy. Gra będzie dostępna już 6 września dla posiadaczy Xbox Game Pass Ultimate, a 10 września dla wszystkich użytkowników Xbox One oraz PC.


Następnie THQ Nordic zapowiedziało powrót Comanche na PC. Nowa pozycja z serii gier symulacyjnych, w których pilotujemy helikopterami, będzie skupiona na drużynowej rozgrywce multiplayer. Wczesny dostęp rozpocznie się w przyszłym roku, a jeszcze w tym odbędą się testy wersji alfa oraz beta.


THQ Nordic ogłosiło również grę, w której będziemy ścigać się dronami, DCL – The Game.


Jak obiecano to w zeszłym tygodniu, tak przedstawiono dziś niżej załączoną rozgrywkę z Need for Speed Heat. Na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS udostępniono również aplikację NFS Heat Studio, która pozwoli na przygotowanie własnego wymarzonego auta jeszcze przed premierą pełnej gry 8 września.


Ujawniono nową odsłonę popularnego symulatora kosmicznego, Kerbal Space Program 2. Dostępna będzie w 2020 roku na PlayStation 4, Xbox One oraz na komputerach osobistych.


Bandai Namco Entertainment i Tarsier Studios zaprezentowały Little Nightmares 2, kontynuację platformówki w klimatach horroru. Tym razem będziemy mogli m.in. bronić się przyborami kuchennymi. Gra ma się ukazać w przyszłym roku na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC.


Następnie po raz pierwszy zaprezentowano rozgrywkę z nadchodzącego Predator Hunting Grounds od Sony Interactive Entertainment, asymetrycznej gry wieloosobowej w uniwersum kultowego Predatora. Premiera w przyszłym roku na PlayStation 4.


Monster Hunter World, w wersji na PlayStation 4 oraz Xbox One, już 6 września otrzyma wielkie rozszerzenie Iceborne, które m.in. doda nowe mechaniki, potwory oraz mapy w zimowym środowisku. Poniżej możecie zobaczyć nowy zwiastun, który został zaprezentowany na Opening Night Live.


Yager Development z kolei przypomniało o swoim wieloosobowym FPS-ie PvPvE, The Cycle. Jego wczesna wersja jest już dostępna do pobrania za darmo na PC za pośrednictwem sklepu Epic Games.


Już w tym tygodniu, dokładnie 22 sierpnia, udostępniony zostanie 4 epizod Life is Strange 2, kontynuujący podróż dwójki braci. Z tej okazji przygotowano nowy trailer, który obejrzycie poniżej.


Sega zapowiedziała najnowszą produkcję Amplitude Studios, Humankind. Tytuł ma być grą strategiczną, w której będziemy tworzyć unikatowe cywilizacje według własnych upodobań. Premiera w przyszłym roku na PC za pośrednictwem sklepu Steam.


Paul Sage na scenie ujawnił kilka szczegółów o zawartości Borderlands 3. Powróci tryb „Circle of Slaughter” z Borderlands 2, w którym będziemy musieli odpierać fale wrogów. Dodane zostanie również nowe „Proving Grounds”, czyli dodatkowe misje, polegające na przedzieraniu się przez 3 obszary pełne przeciwników i z jednym bossem, które będziemy musieli ukończyć w przeciągu 30 minut.


Niemieckie Rockfish Games ogłosiło Everspace 2, dynamiczną strzelankę, w której ponownie zasiądziemy za stery statku kosmicznego, by eksplorować rozległą galaktykę. Gra ukaże się na PlayStation 4, Xbox One oraz PC dopiero w 2021 roku.


CD Projekt RED zaprezentowało nowy zwiastun Wiedźmina 3 w kompletnej wersji na konsolę Nintendo Switch. Tym razem ujawniono także, iż wydanie to będzie dostępne 15 października tego roku.


FIFA 20 pozwoli na grę w uliczną piłkę nożną „Volta” na 17 miejscówkach z 5 kontynentów. Powróci również tryb fabularny, w którym będziemy śledzić karierę stworzonego przez nas awatara.


Po raz pierwszy pokazano Disintegration, debiutancką grę V1 Interactive, studia założonego przez współtwórcę Halo. Ma to być sieciowa i jednoosobowa strzelanka sci-fi z perspektywy pierwszej osoby, w której będziemy mogli siadać za stery tzw. grawicyklów. Premiera w przyszłym roku na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.


THQ Nordic powróciło z jeszcze jednym nadchodzącym tytułem, tj. Darksiders Genesis. Przypominamy, że jest to spin-off, który rozgrywką będzie przypominał Diablo. Ma się ukazać jeszcze w tym roku na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC oraz na Google Stadia.


Na scenie zaprezentowano rozgrywkę z Gylt, ekskluzywnego tytułu na Google Stadia. W tym połączeniu gry akcji i skradanki wcielimy się w Sally, która jedynie za pomocą latarki będzie mogła zwalczać fizyczne manifestacje swoich własnych koszmarów.


Destiny 2: Twierdza Cieni, Sezon Nieśmiertelnych, rozpocznie się już 1 października tego roku. Z tej okazji opublikowano nowy zwiastun fabularny.


Darril Arts i Stormind Games zapowiedziały Remothered: Broken Porcelain, kontynuację Remothered: Tormented Fathers. Gra pojawi się w przyszłym roku na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz na PC poprzez platformę Steam.


Epic Games z kolei przygotował pokazówkę gier, które ukażą się na jego sklepie. Tym sposobem ujawniono, że trafi tam Magic: The Gathering Arena (zima 2019) oraz Oddworld Soulstorm (2020).


Sony Interactive Entertainment zaprezentowało interaktywny thriller oparty na FMV od Flavourworks, Erica, który według twórców pozwoli nawet „dotknąć” wirtualnego świata. Jest on już dostępny na PlayStation 4 w cenie 39 zł.


Ubisoft przedstawił DLC do Anno 1800: dostępne już Sunken Treasures, dodatek Botanica, który ukaże się 10 września, oraz Passage, które pojawi się tej zimy. W darmowej aktualizacji dla wszystkich posiadaczy gry, dostępnej także 10 września, zostanie dodany cykl dnia i nocy. Poza tym, gra w Anno 1800 będzie możliwa za darmo od dziś do 25 sierpnia.


Kalypso Media zapowiedziało kolejną pozycję w serii karaibskich gier strategicznych, Port Royale 4, które w 2020 roku ukaże się na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz na PC.


Strategiczna gra czasu rzeczywistego, osadzona w alternatywnej rzeczywistości z okresu pierwszej wojny światowej, Iron Harvest, pojawi się 1 września 2020 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz na komputerach osobistych.


Od tego piątku, 23 sierpnia, wyłącznie na PlayStation 4 ma być dostępna otwarta wersja alfa trybu wieloosobowego 2 vs 2 z nadchodzącego Call of Duty: Modern Warfare.


Po poświęconym mu filmiku, na scenę Gamescom 2019: Opening Night Live wstąpił Hideo Kojima. Przybliżył tam kolejne postacie z Death Stranding: Mamę, której dziecko urodziło się po drugiej stronie świata, oraz Bridge Baby, z którym będziemy podróżować. Zadebiutował również pierwszy gameplay z gry, który doprawdy ukazuje unikatowość produkcji – to coś, co musicie zobaczyć sami.