Share This Post

Wieści z branży gier

Przegląd Nintendo Indie World – sierpień 2019

Przegląd Nintendo Indie World – sierpień 2019

Dzisiaj, 19 sierpnia, odbyła się pierwsza prezentacja Nintendo Indie World, w trakcie której przedstawiono nadchodzące na Nintendo Switch produkcje niezależne. Poniżej przygotowaliśmy dla was zwięzły przegląd wydarzenia, który pozwoli wam dowiedzieć się, jakich tytułów możecie się spodziewać w przyszłości na najnowszej konsoli Nintendo.


Prezentację rozpoczęto od ujawnienia, że trójwymiarowy roguelike od Hoopoo Games i Gearbox Software, Risk of Rain 2, ukaże się na urządzeniu Nintendo już tego lata.


Chucklefish, wraz z Pixpil, przyprowadzi Eastward na Nintendo Switch w 2020 roku. Jest to dwuwymiarowa gra przygodowa zachowana w stylistyce retro, w której będziemy eksplorować postapokaliptyczny świat.


Freedom Finger to skupiony na muzyce szalony shoot ’em up, w którym będziemy mieli możliwość używania każdego wroga jako… własną broń! Gra będzie dostępna jesienią 2019 roku.


Polygon Threehouse i United Label ogłosiły Röki, minimalistyczną grę przygodową zainspirowaną skandynawskim folklorem. Zaprzyjaźniać się z dzikimi istotami będziemy mogli już zimą tego roku.


Przypomniano także, że znany hack’n’slash od Runic Games, Torchlight II, trafi 3 września na konsolę Nintendo Switch. (za trailer: GameXplain)


Skate XL, trójwymiarowa gra deskorolkowa z naciskiem na realistyczną fizykę i pełną kontrolę nad deską, ukaże się w przyszłym roku na Switchu.


Youropa od frecle jest grą zręcznościową, która łamie wszelkie prawa grawitacji. Konsolę Nintendo zamaluje już zimą 2019 roku.


Oficjalnie ogłoszono, że innowacyjny polski FPS, SUPERHOT, już dziś rozgrzeje najnowszą konsolę Nintendo za pośrednictwem sklepu eShop.


Dungeon Defenders, mieszanka gry akcji z gatunkiem tower defense, powróci w nowej odsłonie, tymczasowo ekskluzywnej dla Nintendo Switch, Dungeon Defenders: Awakened. Premiera już w lutym 2020 roku.


The Touryst od Shin’en jest nową grą przygodową utrzymaną w grafice „wokselowej”. Odkrywać tropikalne wyspy i eksplorować starożytne podziemia będziemy mogli już w listopadzie tego roku.


Skellboy to nietypowa gra RPG akcji, łącząca grafikę 2D z 3D, w której będziemy odbijać królestwo wcielając się w… nieumarłego szkieleta. Gra ukaże się 3 grudnia 2019 roku.


Barwna, ręcznie malowana platformówka, w której będziemy musieli zatrzymać apokalipsę smoków, EarthNight, pojawi się jeszcze w tym roku na Nintendo Switch.


Dwie odsłony słynnej brutalnej serii od Devolver Digital oraz Dennation Games trafią na konsolę Nintendo Switch w postaci Hotline Miami Collection. Dostępne na cyfrowym sklepie Nintendo eShop już dziś.


W składance zwieńczającej Indie World przypomniano również, że na przestrzeni tego i przyszłego roku na konsoli Nintendo Switch ukażą się następujące gry: BlasphemousClose to the SunCat Quest IISpiritfarerTrine 4: The Nightmare PrinceCreature in the WellOne Finger Death Punch 2Best Friend ForeverPhogs!What the Golf?KINEHYPERCHANGE: UnboxedNorthgardSPARKLITEMunchkin: Quacked Quest.

Ale i to nie wszystko! Na samiutki koniec przygotowano jeszcze jedno ogłoszenie. Otóż Ori and the Blind Forest: Definitive Edition ukaże się na Nintendo Switch już 27 września tego roku.