Share This Post

Wieści z branży gier

Przegląd Stadia Connect – sierpień 2019

Przegląd Stadia Connect – sierpień 2019

Dzisiaj, 19 sierpnia, miała miejsce druga już prezentacja Google poświęcona ich nowej usłudze streamingowej, Stadia Connect. Tym razem skupiono się tylko i wyłącznie na tytułach, w które będzie można grać za pośrednictwem Google Stadia.

Przypominamy, że serwis ma wystartować w 14 wybranych krajach w listopadzie tego roku. Niestety, pośród nich nie znajduje się Polska. Jednak lista wspieranych państw ma być rozszerzana od 2020 roku.


Na początku wspomniano o możliwościach Stadii, które poprzednio zostały ujawnione w trakcie pierwszego Stadia Connect, oraz o kilku grach, także wcześniej już zapowiedzianych. Natomiast pierwszym nowo ogłoszonym tytułem okazał się być polski Cyberpunk 2077.


Następnie przedstawiono nowy zwiastun Destiny 2: Shadowkeep, które będzie dostępne już jesienią tego roku.


KINE jest trójwymiarową grą logiczną, w której będziemy musieli pomóc Eulerowi, Quatowi i Roo wybić się jako zespół muzyczny. Ukaże się również na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz na PC dokładnie 17 października tego roku.


Przypomniano, że spin-off Darksiders, hack’n’slashowy Darksiders: Genesis trafi także na Stadię. O grze wspominaliśmy już przy okazji jej pierwotnej zapowiedzi.


Ogłoszono, że nowa odsłona w serii gier tower defense, Orcs Must Die!, będzie tytułem ekskluzywnym dla Google Stadii. Orcs Must Die! 3 jest produkcją o jeszcze większej skali dzięki możliwościom Stadii.


Zaprezentowano, że w usłudze będzie dostępne Windjammers 2 od Dotemu. Gra również pojawi się na Nintendo Switch oraz PC we wczesnym okresie 2020 roku.


Remake Destroy All Humans! od THQ Nordic ukaże się także na Google Stadia. Jak wspominaliśmy to przy okazji oryginalnej zapowiedzi, gra trafi również na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.


Pierwszą z zaprezentowanych bijatyk, która pojawi się w serwisie Google, będzie wydane jeszcze w tym roku Mortal Kombat 11.


SUPERHOT rozgrzeje nie tylko konsolę Nintendo Switch, jak to dziś zapowiedziano, bo także potężne serwery Google. Nowością jednak jest MIND CONTROL DELETE, samodzielny dodatek, którego zajawka znalazła się na końcu zwiastuna.


W farmera wcielimy się także na jakimkolwiek ekranie z Google Chrome, bowiem Farming Simulator 19: Platinum Edition będzie dostępne w Google Stadia.


Z sielskich klimatów prędko przeskoczono do bardziej wschodnich klimatów, by zaprezentować zwiastun kolejnej bijatyki, Samurai Shodown.


W nadchodzącą odsłonę wyścigówek od Codemasters, GRID, będziemy mogli zagrać również za pośrednictwem Stadii. Gra ukaże się 11 października na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.


W usłudze nie zabraknie także najnowszego DOOM Eternal, który na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC ukaże się 22 listopada tego roku.


Koei Tecmo wesprze bibliotekę Google swoją grą akcji na podstawie popularnego anime, Attack on Titan 2: Final Battle.


Na Google Stadia nie zabraknie również gier MMO. Pierwszą z nich będzie The Elder Scrolls Online: Elsweyr.


Borderlands 3, które na PlayStation 4, Xbox One oraz PC ukaże się już 13 września, także będzie dostępne w usłudze Google.


Na sam koniec przedstawiono nowy zwiastun Watch Dogs: Legion, skupiający się na mechanikach rozgrywki oraz różnorodności cech postaci i bohaterów samych w sobie. Premiera gry będzie miała miejsce 6 marca 2020 roku, także na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.