Share This Post

Wieści z branży gier

Raging Loop rozpocznie krwawy rytuał 18 października

Raging Loop rozpocznie krwawy rytuał 18 października

PQube ujawniło dziś, że visual novel w klimatach psychologicznego horroru, która zdobyła uznanie weteranów gatunku przy okazji japońskiej premiery, Raging Loop, ukaże się 18 października na konsolach PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Pierwsi nabywcy pudełkowego wydania otrzymają w gratisie także 100-stronicowy artbook.

Akcja Raging Loop rozgrywa się w ustronnej wiosce Yasumizu, kiedy to otacza ją gęsta mgła, niepozwalająca nikomu opuścić wsi. Wówczas na Ziemię zstępują starożytni bogowie z zamierzeniem przeprowadzenia obławy na mieszkańcach Yasumizu. W celu przetrwania, rozpoczynają oni grę w swojską wersję mafii, w której każdy z tubylców otrzymuje swoją rolę do spełnienia pośród tej przedziwnej nocy.

Nasz protagonista, który pojawia się tam przypadkiem, będzie musiał poznać sekrety wioski, by ujść z niej z życiem. Na szczęście, bądź też nieszczęście, nie jest on w stanie umrzeć i za każdym razem będzie powracać na początek wydarzeń ze wspomnieniami przeżytego już horroru – właśnie to może mu pomóc zakończyć ten krwawy obrządek. Fanów gatunku visual novel i obeznanych w jego światku może zachęcić do tego tytułu to, że Raging Loop przy japońskiej premierze było chwalone przez takich uznanych twórców, jak Nasu (seria Fate), Gen Urobuchi (Psycho-Pass), Kazutaka Kodaka (Danganronpa) czy Ryuukishi07 (Higurashi, Umineko).