Share This Post

Wieści z branży gier

Yakuza 7 ukaże się na PS4 w 2020 roku

Yakuza 7 ukaże się na PS4 w 2020 roku

Sega oficjalnie zapowiedziała kolejną odsłonę popularnej serii od Ryu Ga Gotoku Studio, Yakuza 7 (której angielski tytuł ma brzmieć Yakuza: Like a Dragon*). Gra ukaże się w Europie w 2020 roku na konsoli PlayStation 4.

Nadchodząca pozycja cyklu tym razem przeniesie nas do Yokohamy, gdzie prześledzimy historię wschodzącej gwiazdy japońskiego światka kryminalnego, Ichiban Kasugi. Jednak przed tym musiał on spędzić 18 lat w więzieniu, i to za nie swoje zbrodnie.

W 2001 roku za własną zgodą (a także z honoru i respektu dla szefa, Masumiego Arakawy) trafił za kratki, by wziąć na siebie przestępstwa innego członka Rodziny Arakawa Klanu Tojo. Do roku 2019 natomiast wszystko zdążyło się zmienić: Klan Tojo upadł, a Kamurocho zostało przejęte przez policję i Przymierze Omi. Jak się okazuje, za tę transformację odpowiada nikt inny jak Masumi Arakawa, ojcowska postać bohatera, która po długim czasie wita go wymierzoną w niego chłodną lufą pistoletu.

Ichiban Kasuga jest niezłomnym fanem gier Dragon Quest – to fakt, na który pozwolił sam Yuji Horii, twórca tej kultowej serii RPG-ów. Dlatego też, prócz nowego bohatera i nowego miasta, Yakuza 7 zaoferuje graczom nowy system walki, który połączy znaną już fanom akcję z mechanikami poleceń gier RPG. Nazwany on został „Live Command RPG Battle”.

Poniżej możecie obejrzeć japoński zwiastun.

* Źródło: Gematsu