Share This Post

Wieści z branży gier

Dziś premiera: The Sinking City na Nintendo Switch

Dziś premiera: The Sinking City na Nintendo Switch

Posiadacze Switcha i fani horrorów mają dziś wyjątkowo dobry dzień! Prócz niespodziewanie wydanego Amnesia: Collection, na konsoli Nintendo Switch pojawił się dzisiaj również lovecraftowski horror detektywistyczny od studia Frogwares, twórców gier z kultowym Sherlockiem Holmesem – The Sinking City. Produkcję można kupować za pośrednictwem cyfrowego sklepu Nintendo eShop w cenie 199 zł.

Akcja The Sinking City rozgrywa się w fikcyjnym miasteczku Oakmont stanu Massachusetts, przeobrażonego podług lovecraftowskiego motywu nadnaturalnych powodzi, które pozostawiają po sobie jedynie zgniliznę na budynkach i w umysłach ich lokatorów. My wcielimy się w Charlesa W. Reeda, prywatnego detektywa, który będzie się starał odkryć prawdę stojącą za nieokiełznanymi siłami przejmującymi Oakmont, jego obywateli, a nawet nas samych. Jak wspominaliśmy o tym wcześniej, w wersji na konsolę Nintendo m.in. poprawiono system walki oraz sztuczną inteligencję, a także dodano wsparcie dla ekranu dotykowego i żyroskopu.

The Sinking City było dotychczas dostępne wyłącznie na PlayStation 4Xbox One oraz na komputerach osobistych za pośrednictwem sklepu Epic Games.