Share This Post

Wieści z branży gier

Nintendo przedstawiło Ring Fit Adventure

Nintendo przedstawiło Ring Fit Adventure

Pamiętacie zapowiedziane w zeszłym tygodniu tajemnicze urządzenie dla konsoli Nintendo Switch? Jak się okazuje, jest ono częścią przedstawionego dziś Ring Fit Adventure – gry, która będzie korzystała z dołączanych do niej akcesoriów dla kontrolerów Joy-Con: tzw. Ring-Cona oraz paska na nogę. Już spieszymy z wytłumaczeniem!

Ring-Con to elektroniczne urządzenie, które będzie wykrywało i odreagowywało na naszą fizyczną siłę. Stawiany przez niego opór będziemy mogli swobodnie przystosowywać do naszych własnych zdolności. Zadanie paska na nogę ma być podobne, z tym że wykrywać on będzie jedynie ruch dolnej części ciała.

Sam tytuł Ring Fit Adventure połączy przygodową grę akcji z takimi mechanikami RPG, jak np. zbieraniem doświadczenia czy toczeniem turowych walk. Wkroczymy w nim do chaotycznego świata, który będziemy musieli ratować przed złym smokiem siłaczem. W produkcję tę grać będziemy mogli tylko ruchami naszego ciała – bez żadnego wciskania przycisków!

Nie zabraknie w nim oczywiście trybów do zwykłego treningu ciała: krótkich ćwiczeń dla specyficznych grup mięśni czy kończyn oraz rozmaitych mini-gier. A po zakończeniu każdej aktywności fizycznej będziemy mogli sprawdzić np. ilość spalonych kalorii lub tętno.

Ring Fit Adventure ma trafić do sklepów 18 października tego roku. Choć nie ujawniono europejskiej ceny, to dowiedzieliśmy się, że w Japonii taki zestaw będzie kosztował 7980 jenów (ok. 300 zł) bez wliczonego podatku.

2 komentarze

  1. Ta reklama jest przerażająca. I ci aktorzy. Wtf…..

    • Nie wytrzymałem do końca. Wahałem się między zażenowaniem a lekkim przerażeniem.

Comments are now closed for this post.