Share This Post

Wieści z branży gier

Pierwsze szczegóły na temat Project Resistance

Pierwsze szczegóły na temat Project Resistance

Capcom podzielił się dziś pierwszymi szczegółami na temat Project Resistance (tytuł tymczasowy) – nadchodzącego sieciowego i asymetrycznego survival horroru, który ma być nową grą w uniwersum Resident Evil.

W każdej rozgrywce, jeden z pięciu graczy (tzw. Mastermind) będzie miał za zadanie śledzić poczynania czwórki Ocalałych za pośrednictwem kamer, by przeszkadzać im w ucieczce. Tworzyć swój „śmiertelny tor przeszkód” będzie mógł ustawiając niebezpieczne pułapki, przywołując bestialskie stworzenia, a także manipulując otoczeniem i uzbrajając same kamery. Nie zabraknie również możliwości bezpośredniego sterowania nieumarłymi potworami czy wcielania się w samego Tyranta.

Z kolei pozostała czwórka będzie musiała ze sobą współpracować odpierając ataki i rozwiązując łamigłówki tak, by uciec z planszy przed upływem czasu. Każdy z nich ma posiadać unikatowe umiejętności, które pomogą w osiągnięciu tego celu.

Project Resistance ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a także na komputerach osobistych za pośrednictwem sklepu Steam. Tytuł tworzony jest we współpracy z NeoBards Entertainment, a do produkcji wykorzystywany jest RE Engine (Resident Evil 2, Devil May Cry 5). Data premiery jest na ten moment nieznana.