Share This Post

Wieści z branży gier

SNK ujawniło Neo Geo Arcade Stick Pro – hybrydę arcade sticka i miniaturowej konsoli

SNK ujawniło Neo Geo Arcade Stick Pro – hybrydę arcade sticka i miniaturowej konsoli

SNK ujawniło Neo Geo Arcade Stick Pro – swój nowy sprzęt, którym okazała się być (jak sugeruje to po części nazwa) hybryda arcade sticka i miniaturowej konsoli.

Nowe urządzenie marki Neo Geo będzie działało w dwóch trybach – kontrolera oraz konsoli. Nazwy mówią same za siebie: tryb kontrolera pozwoli korzystać z niego jak z arcade sticka, którego podpinać będzie można do Neo Geo Mini oraz pecetów; z kolei tryb konsoli zamieni sprzęt w miniaturowy emulator, który po podłączeniu do telewizora za pomocą HDMI, zaoferuje 20 preinstalowanych kultowych bijatyk od Neo Geo (nie podzielono się dokładnymi tytułami).

Choć wygląd tego niecodziennego arcade sticka został zainspirowany designem pada Neo Geo CD, to nowe urządzenie powiększono do rozmiarów bardziej typowego kontrolera do bijatyk (ma być szeroki na 43 cm, głęboki na 21,5 cm i wysoki na 12,5 cm). Niestety, nie podzielono się szczegółowymi informacjami na temat wykorzystywanych przycisków i joysticka, a które z pewnością zainteresowałyby wyjadaczy tego gatunku gier wideo.

Neo Geo Arcade Stick Pro ma być dostępny na całym świecieNa ten moment nie ujawniono jednak ani daty premiery, ani ceny tego urządzenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>