Share This Post

Wieści z branży gier

Yakuza 7 z pierwszym angielskim zwiastunem i nowymi elementami rozgrywki

Yakuza 7 z pierwszym angielskim zwiastunem i nowymi elementami rozgrywki

Zachodnie oddziały Segi opublikowały dziś pierwszy angielski zwiastun Yakuzy 7. Potwierdza on, że gra ukaże się w Europie w 2020 roku na konsoli PlayStation 4 pod nazwą Yakuza: Like a Dragon.

Nowa odsłona popularnej serii od Ryu ga Gotoku Studio przeniesie nas do Yokohamy (a dokładnie Ijincho), gdzie prześledzimy historię wschodzącej gwiazdy japońskiego światka kryminalnego, Ichiban Kasugi. Jako że główny bohater jest niezłomnym fanem gier Dragon Quest (na co pozwolił sam Yuji Horii, twórca tych kultowych RPG-ów), to nadchodząca pozycja cyklu zaoferuje graczom nowy system walki „Live Command RPG Battle”, który połączy znaną już fanom akcję z mechanikami poleceń gier RPG.


Z kolei na japońskim kanale Ryu ga Gotoku Studio udostępniono filmik pozwalający przyjrzeć się nowym elementom rozgrywki. Pokrótce przedstawiono w nim:

    • system walki, w którym nie zabraknie znanej z poprzednich odsłon mechaniki „Heat Action”.
    • możliwość zmiany klasy (w menu można zauważyć nazwy: „osoba bez stałego zatrudnienia”, „bohater”, „ochroniarz”, „host” i „tancerz”), co wpływać będzie na statystyki postaci i dostępne umiejętności
    • sposoby na zarabianie pieniędzy (jak np. zbieranie puszek czy szukanie drobnych pod automatami)
    • tworzenie własnej drużyny
    • nowe mini-gry: ściganie się gokartami, nawiedzone seanse w kinie, zdawanie kursów, zarządzanie firmą oraz gra na tzw. Pachislotach (japoński jednoręki bandyta)