Share This Post

Sprzęt

Laptopy NVIDIA Studio — przenośne komputery dla profesjonalistów

Laptopy NVIDIA Studio — przenośne komputery dla profesjonalistów

W lipcu 2019 roku NVIDIA zaskoczyła klientów wprowadzeniem do obiegu nowego zestawu sterowników dla swoich kart graficznych.
Drivery „NVIDIA Studio” stworzone zostały z myślą o profesjonalistach segmentu grafiki 2D i 3D, a także innych dziedzin, gdzie wysoka wydajność obliczeniowa kart graficznych wpływa na komfort pracy. Od streamowania gier w OBS po projektowanie w AutoCAD.

Sterowniki te tworzone są nie tylko w celu optymalizacji działania aplikacji, ale wprowadzają również wsparcie szeregu ważnych dla specjalistów usprawnień. Już w swojej pierwszej wersji, użytkownicy NVIDIA Studio cieszyć mogli się na przykład wsparciem dla 30-bitowego koloru w oprogramowaniu graficznym, w tym Adobe Photoshop.

Ale NVIDIA Studio to nie tylko sterowniki, ale również określenie dla komputerów, które mogą na tej technologii skorzystać. W sprzedaży znaleźć można szeroką gamę komputerów „RTX Studio”, które skrojone zostały pod wydajność w oprogramowaniu profesjonalnym.

Wyposażone w wysokiej klasy karty grarficzne RTX bądź Quadro RTX służą do komfortowej pracy z nawet najbardziej wymagającymi programami.

Co najciekawsze — komputerami „RTX Studio” nie muszą być jedynie urządzenia stacjonarne! Wśród propozycji NVIDII znajduje się również szereg laptopów o mocy dorównującej „desktopowym” stacjom roboczym!

Zazwyczaj nie ustępują one w niczym swoim większym odpowiednikom umożliwiając pracę nad projektami w przenośnej formie, idealnej dla specjalistów każdej dziedziny.

I żeby nie pozostawać gołosłownym w kwestii mocy „mobilek” — NAJTAŃSZA rekomendowana przez NVIDIĘ konfiguracja to laptop MSI P65 Creator wewnątrz którego tętni pełny GeForce RTX 2060, z procesorem Intela i7-9750h oraz 32GB RAM-u. Zaznaczę jeszcze raz — to ta „najskromniejsza” konfiguracja.

W półkach wyższych odszukamy mojego absolutnego faworyta. ASUS ProArt StudioBook Pro 15 to, jak wskazuje nazwa, 15.6″ — nie będę bał się użyć tego słowa — POTWÓR. Wyposażony w wyświetlacz 4K o 100% pokryciu Adobe RGB i 16GB kartą graficzną NVIDIA Quadro RTX 5000 powinien położyć na kolana większość domowych konfiguracji. A wszystko to mieści się przecież w formie laptopowej.

Z nieukrywaną niecierpliwością czekam natomiast na nadchodzący komputer Acera. ConceptD 9 Pro to nie tylko moc potrzebna w najbardziej wymagających scenariuszach.

Choć tu również znajdziemy, w zależności od konfiguracji, karty nawet z rodziny Quadro RTX, wyraźnie widać, że Acer próbuje również dostosować do profesjonalnych zastosowań formę urządzenia.

ConceptD jest laptopem dobrze zbudowanym i poradzi sobie nawet w trudnych warunkach, ale co najważniejsze dostosowuje się do potrzeb użytkownika.
Wyposażony w rysik i dotykowy ekran umożliwia wygodną pracę z aplikacjami graficznymi i projektanckimi, a możliwość jego obrócenia na dwóch, masywnych uchwytach zapewniających wytrzymałość pozwoli szybko zmienić go w urządzenie tabletopodobne.

Jest też bezkompromisowy pod względem funkcjonalnym — zawiera wszystkie popularne porty wideo oraz akcesoriów, a także pełną klawiaturę numeryczną. To system, który bez problemu zastąpić może olbrzymią stację roboczą komputerem zdającym egzamin zarówno w biurze, jak i w podróży.

Ten artykuł przygotowany został na zlecenie firmy NVIDIA, ale jego zawartość i wszystkie rekomendacje należą do autora.

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.