Share This Post

Wieści z branży gier

Dziś premiera: Mazowiecka Przygoda

Dziś premiera: Mazowiecka Przygoda

Mazowiecka Przygoda to mały, hobbystyczny projekt ojca oraz dwóch synów. Przynajmniej tak zaczynał, bo jednak tak bardzo się rozrósł, że dzisiaj pojawił się na Steamie. Cała ta sprawa naprawdę buduje na sercu, bo co innego można powiedzieć o przygodówce opowiadającej o zakupie ziemniaków w Garwolinie zrobionej przez rodzica z dziećmi 🙂 Lepszego opisu niż ten autora nie wymyślę, więc oddajmy mu głos:

Mazowiecka Przygoda to gra niezależna pełną gębą! Powstała dlatego, że mój syn chciał być bohaterem w grze komputerowej. Jako, że mam dwóch synów, stworzyłem o nich grę. No tak mniej więcej o nich.
Na początku gra była dość siermiężna, jak to gra robiona hobbystycznie, z czasem jednak, gdy już dopracowaliśmy mechaniki, poziomy, historię i nagraliśmy dialogi (co swoją drogą było niezłą zabawą), okazało się, że powstała zgrabna i grywalna historyjka.
Postanowiłem więc, trochę przekonany opiniami znajomych, pokazać swe dzieło światu. W tym momencie zaczęły się schody, bo solidne przetestowanie, wykrycie i poprawa błędów i dostosowanie produktu do standardów rynkowych zajęło mi prawie drugie tyle czasu ile samo stworzenie gry. Tak, czy siak, udało się 🙂

Strona gry w sklepie Steam.

Gram w gierki, czytam o gierkach, oglądam gierki, robię gierki, piszę o gierkach.