Share This Post

Wieści z branży gier

Nowa polska gra na Pegasusa na aukcji WOŚP

Nowa polska gra na Pegasusa na aukcji WOŚP

„Na początku pandemii postanowiłem spełnić swoje odwieczne marzenie i w końcu napisać własną grę na Pegasusa,” pisze o swoim projekcie Roman Subik, twórca nowej gry na klasyczną platformę nintendopodobną. Immunatio, bo tak nazywa się jego dzieło to produkcja homebrew o walce z pandemią COVID-19.

„Wcielamy się w leukocyta, który musi stawić czoło hordom koronawirusów. Po każdej rundzie można ulepszać swoją postać, zwiększając jej szczęście, atak oraz szybkość. Jest też system haseł do kontynuowania rozgrywki od wybranego poziomu. Gra oferuje 32 poziomy złożone z 5 unikalnych zadań o rosnącym poziomie trudności”.

Z okazji 29. finału akcji „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” autor przygotował jedyny w swoim rodzaju kartridż działający na konsoli i zawierający egzemplarz swojego nowego tytułu. Nie jest to zresztą byle skorupa, a specjalne wydanie KrzysioCarta, rodzimego programatora dla „Pegaza”.

Oprócz licytacji konsoli, internauci mogą również zainteresować się zakupem cyfrowego wydania ROM-u gry do odpalenia w dowolnym emulatorze, w cenie 10 złotych. Ten również zasila skarbonki akcji WOŚP.

„Chciałem gorąco podziękować za Wasz kanał, z którego dowiedziałem się o KrzysioCarcie. Pan Krzysztof był tak miły, że stworzył za darmo personalizowany egzemplarz. Nie ukrywam, że zagrywałem się też ostro w Gruniożercę i dzięki tej grze odkryłem scenę hombrew i masę zapalonych ludzi, gotowych do pracy przy retro projektach,” dodaje twórca.

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

1 Comment

  1. I to się ceni.. . Ciekawe za jaką kwotę się sprzeda 🙂

Comments are now closed for this post.