Gregg Barnett — od Bruce’a Lee do Ghost Mastera | Sylwetki Twórców

arhn.eu / Rekomendacje
Od bijatyki inspirowanej Brucem Lee, przez przygodówki osadzone w Świecie Dysku Pratchetta aż do strategicznego symulatora straszenia.

Share This Post

Bijatyka z 1985 roku inspirowana Brucem Lee. Seria przygodówek z lat 90 w Świecie Dysku Terry’ego Pratchetta. Symulator straszenia z 2003 roku. Jest coś… a raczej ktoś, kto łączy wszystkie te produkcje. Gregg Barnett. Australijski deweloper, który w gamedevie pracuje już od prawie 40 lat i choć wielu graczy może nie kojarzyć jego nazwiska, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że część z was zetknęła się z jego twórczością. O karierze Barnetta oraz o tym, jak jego najbardziej innowacyjna gra okazała się być jego największym wrogiem usłyszycie w tym materiale.

W prawdziwym świecie - marketingowiec, pracujący w branży growej. W wirtualnym - prowadzi blog o gierkach i przeprowadza wywiady z szeroko pojętymi "ludźmi" w ramach serii Dibbler Pyta. Marzy o napisaniu własnej książki. Top 3 Pana Dibblera: Doom (1993), Mass Effect, Gothic.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>