Share This Post

Wieści z branży gier

Wesprzyj polskie wydanie książki „Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu”

Wesprzyj polskie wydanie książki „Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu”

Rok temu informowaliśmy o polskim wydaniu książki traktującej o historii Amigi. Książka ta kilka dni temu zaczęła trafiać do domów wspierających (w tym i do mnie). Od dzisiaj wesprzeć można inny tytuł tego samego autora, „Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu” w serwisie wspieram.to. Zamiast 60 złotych trzeba teraz wydać minimum 80, ale progów jest o wiele więcej z różnymi nagrodami – grami, książkami, ubraniami. Do zbiórki Amigi oraz Puszki Pandory twórcy dorzucili sporo darmowych dodatków wraz z czasem trwania zbiórki i dobijaniem do kolejnych progów, zapewne tak będzie również w tym wypadku. O samej produkcji:

Książka Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu to polskie, uzupełnione wydanie The Story of Commodore 64 in Pixels autorstwa Chrisa Wilkinsa, która ukazała się pierwotnie na rynku brytyjskim.

W książce na około 300 stronach przedstawione zostały najbardziej popularne i ikoniczne gry na komputer Commodore 64. Każdej z nich poświęcono pełną rozkładówkę z tekstem i wybranymi screenami. Trzydziestu wybitnych twórców dzieli się wspomnieniami na temat tworzenia gier i programów na tę legendarną platformę. Polskie wydanie Historii Commodore 64 Piksel po Pikselu będzie uzupełnione o materiały o polskich grach, twórcach i przedstawicielach lokalnej demosceny.

Zbiórka już się udała i wisi na uzbieranych 121%, więc nie ma co się bać o nieuzbieranie, ale dalej zachęcamy do zakupu tego tytułu przez zbiórkę – niższa cena niż standardowa i do tego sporo bonusów.

Gram w gierki, czytam o gierkach, oglądam gierki, robię gierki, piszę o gierkach.