Share This Post

Wieści z branży gier

Éric Chahi, twórca Another World, gościem Pixel Heaven 2022

Éric Chahi, twórca Another World, gościem Pixel Heaven 2022

Już 10-12 czerwca, w postindustrialnych przestrzeniach Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie odbędzie się okrągła, bo dziesiąta odsłona festiwalu gier wideo Pixel Heaven.

Jej organizatorzy ogłosili własnie, że gościem specjalnym wydarzenia będzie w tym roku Éric Chahi, legenda branży i twórca znanej gry Another World.

Tradycyjnie Festiwal Pixel Heaven to święto niezależnych twórców gier wideo z całej Europy. Poza wystawą gier odbędzie się coroczny konkurs Pixel Awards Europe 2022. Studia nominowana do nagrody otrzymają własne stoiska do prezentacji produkcji. Kto wie, być może uwagi przekazane twórcom przez Érica pomogą narodzić się kolejnej przełomowej niezależnej produkcji.

Pixel Heaven Games Festival & More to największe w Polsce i jedno z największych w Europie corocznych wydarzeń dedykowanych branży gamedev, na które składają się m. in. wyjątkowe wydarzenia na dwóch scenach, wystawa Pixel Expo oraz konkurs Pixel Awards Europe. To także unikatowa otoczka, gdzie doskonale odnajdują się gracze i osoby, które pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku — wyczytamy w materiałach prasowych na stronie festiwalu.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz bilety dostępne są na stronie www.pixelheavenfest.com

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.