Share This Post

Wieści z branży gier

Eden Universe – polski god simulator z demem już na początku lipca

Eden Universe – polski god simulator z demem już na początku lipca

Długoletni fan naszego kanału odezwał się z informacją o projekcie, nad którym pracuje z grupą ponad 40 osób. Haxo Game Studio tworzy grę zdalnie, bez budżetu, bez nadzoru wydawców z zewnątrz. Demo pojawić się ma już na początku lipca, tutaj znajdziecie stronę Steam do zaobserwowania, poniżej podrzucam informacje o projekcie. 


Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest być bogiem?

Gracz wciela się w rolę boga, którego celem jest rozwój własnego kultu. Świat Edenu zamieszkują rozmaite cywilizacje, które tylko czekają na twoje objawienie. Bądź jednak ostrożny, gdyż nie będziesz jedynym, który zechce podbić serca nowych wyznawców. Jako siła wyższa możesz być zarówno dobry, jak i zły.


Gracz otrzymuje tutaj do dyspozycji szereg możliwości. Prócz znanych rozwiązań z popularnych gier strategicznych, jak gromadzenie surowców przez mieszkańców wioski, Eden oferuje dodatkowo ingerencję w otoczenie za pomocą naszej boskiej dłoni. To Ty decydujesz, czy chcesz być troskliwym o swój lud bóstwem i odciążysz śmiertelników w ich codziennych obowiązkach. Możesz bowiem bezpośrednio dostarczać surowce do spichlerza podnosząc drzewa, kamienie i wiele innych. Eksperymentuj z możliwościami i naucz się wykorzystywać mechanikę boskiej ingerencji, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.


Prócz boskich zdolności gracz do swojej dyspozycji posiada także „Awatara”, którego zadaniem jest pomóc swojemu panu w swojej boskiej misji. Ty i Twój awatar będziecie jak „yin i yang”, stale nierozłączni. Każdy boski zwierzak posiada określony wachlarz umiejętności i cech dominujących. Potrafi naśladować zachowania zarówno gracza, jak i przeciwnika, czy też innych awatarów. Istnieje nawet możliwość nauczenia go tych samych boskich mocy, z których korzysta gracz.


Gra mimo swojej prostoty oferuje ciekawy i rozbudowany wątek fabularny, który stanowi nierozłączny element rozgrywki. Nie zabraknie poważnych decyzji, jak i również momentu na wszelkie nawiązania i żarty. Każda misja kampanii oferuje zadania z podziałem na główne, poboczne i samouczkowe. Miłośnicy łamigłówek również znajdą tu coś dla siebie, ponieważ Eden nie jest typową grą strategiczną, a mieszkańcy tego świata oferują rozmaite wyzwania, za których rozwiązanie otrzymamy atrakcyjne nagrody.


W podejmowaniu decyzji będą nam pomagali oczywiście doradcy – dobre i złe sumienie. Obie postaci będą na swój sposób urokliwe. Swoimi wskazówkami będą nakierowywać gracza na ścieżkę dobrego lub złego boga.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gram w gierki, czytam o gierkach, oglądam gierki, robię gierki, piszę o gierkach.