Galapagos: Mendel’s Escape | retro arhn.eu

Retro / Strona Główna / Wideo 4K
Zapomniane dziś Galapagos (1997) było pierwszą komercyjną grą wideo próbującą zintegrować w sobie elementy Sztucznej Inteligencji. Tytułowy Mendel to symulowany robot kontrolowany przez skomplikowany system algorytmów, który pozwala mu uczyć się poruszać w nieznanych otoczeniach.

Share This Post

Zapomniane dziś Galapagos (1997) było pierwszą* komercyjną grą wideo próbującą zintegrować w sobie elementy Sztucznej Inteligencji. Tytułowy Mendel to symulowany robot kontrolowany przez skomplikowany system algorytmów, który pozwala mu uczyć się poruszać w nieznanych otoczeniach. Sercem projektu jest technologia NERM (Non-stationary Entropic Reduction Mapping), która przyjmowała dane z sensorów stworka i w oparciu o bodźce uczyła się na nie reagować.
Niestety, nie był to dobry sposób na pokazanie możliwości projektu wynalazców ze studia Anark. Restrykcyjne, trudne plansze logiczno-zręcznościowe nie pozwalały Mendlowi rozpostrzeć skrzydeł.

*Ewentualnie drugą, jeśli policzymy również wydane chwilę wcześniej Creatures, które trafiło do produkcji później. Temat na inną dyskusję. 🙂

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.