Dune — Retro

Dune — Retro

[arhnvid youtube=”4OPFJYVQRYY”]

Diuna, jedna z najważniejszych powieści science-fiction XX. wieku doczekała się też jednej z najciekawszych adaptacji do formy gier wideo. W tej niecodziennej mieszance strategii i przygodówki wcielamy się w Paula Atrydę próbującego zjednoczyć Fremenów w walce z chciwymi Harkonnenami.


Do tego materiału szykowałem się prawie dwa miesiące. Tytuł do “Podglądu” zasugerował jeden z naszych mecenasów Patronite’a, ale gra ta jest jednym z najważniejszych tytułów lat 90. więc zdecydowałem o rozwinięciu jej do pełnego materiału “Retro”. Zresztą już od dawna kusiłem się o ugryzienie “Diuny” od którejś strony. Żeby przygotować się do materiału nie tylko przeszedłem całą grę od nowa, ale również przeczytałem ponownie książkę i przemęczyłem się przez film Lyncha, by być na bieżąco z tematyką. Mam nadzieję, że efekt końcowy Wam się spodobał!

2 komentarze

 1. Czytało się, oglądało się i grało się.
  Najmilej wspominam drugą część gry i żałuję,że nie posiadam już swojej kopii gry gdyż teraz z lepszą znajomością języka byłoby mi łatwiej ogarnąć fabułę.
  No nic – plus za materiał.

  Odpowiedź
 2. Jak zwykle materiał na poziomie.

  BTW, skoro tak mocno przygotowywałeś się do produkcji, polecam też zapoznać się z dokumentalną “Jodorosky’s Dune”, czyli filmem pierwotnych planach adaptacji powieści Herberta przez meksykańskiego reżysera/szaleńca odpowiedzialnego chociażby za kultowego “El Topo”. Ach, gdyby tylko ten film powstał…

  Odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony. Wymagane pola oznaczone są *

Dozwolone są te tagi HTML i atrybuty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.