Najlepsze materiały na arhn.eu

Otagowano: ,

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #29592
  Kogel 123
  Uczestnik

  Które materiały podobały się użytkownikom najbardziej? Oto lista filmów, które mnie najbardziej urzekły i do których często wracałem. Aha, nie brałem pod uwagę dokumentu o Wiedźminie, no bo on jednak zalicza się w sumie do nieco innych kategorii (nazwijmy do “pełnoprawny dokument filmowy”, zamiast tradycyjny materiał na kanale growym). Czas start:

  1. Historia konsoli Pegasus – Time Warp

  Był to materiał dzięki któremu stałem się stałym widzem, a przy okazji fanem, arhn.eu. Obejrzałem go wiele razy nie tylko ze względu na ogromny sentyment do tych czasów, ale też i encyklopedyczną zawartość wiedzy na temat naszej polskiej konsoli. No i aż do teraz w uszach rozbrzmiewa mi ten genialny motyw muzyczny, którego Archon przerobił specjalnie na potrzeby materiału 🙂

  2. Historia konsoli PlayStation – Time Warp |

  Jeden z najpopularniejszych filmów na kanale, a przy okazji dotyczący niezwykle kultowego dla świata sprzętu do grania. Za dzieciaka nie miałem wiele możliwości grania na zabawce Sony (była zbyt droga jak na lata 90.), ale sprzętem bardzo intensywnie zainteresowałem się po latach. Okres publikacji tego Time Warpa zbiegł się mniej więcej z latami mojego nadrabiania zaległości z PlayStation, stąd często ten materiał sobie oglądałem dla utrwalenia najważniejszych informacji o tej znakomitej konsoli.

  3. Gothic …w pigułce

  Nie może na liście zabraknąć najlepszego RPG w historii 🙂 Przynajmniej wg kilkunastoletniego ja, który lata temu kompletnie zatracił się w historii Bezimiennego oraz losów Khorinis. Mimo że później dostrzegłem liczne wady tego produktu, jak również zagrałem później w co najmniej kilkanaście lepszych gier tego gatunku, to Gothic na zawsze pozostanie w moim sercu jako jedna z pierwszych gier, dla których całkowicie poświęciłem swoje dni i noce.

  4. Jak powstawał Half-Life? – Retro Ex

  Jedna z moich ulubionych gier ever, którą przeszedłem niezliczoną ilość razy. I jedyna retro-gra do której regularnie wracam przynajmniej raz w roku. Nie może więc być innego rozwiązania, jak częsty powrót do historii o jego powstaniu.

  5. Doom [PC] – retro

  Usłyszeć Tomasza Knapika, który dodatkowo “recenzuje” genialnego FPS-a? Bezcenne! Jego charakterystyczna maniera sprawiła, że oglądając materiał, czuję się, gdybym odtwarzał VHS-a w domowym zaciszu lat 90. z przegraną kiepską kopią “Rambo” albo wynalazków w stylu “Cyborg Cop 2” 🙂 PS. “Ręce, nogi i mózgi na ścianach” stało się dla mnie youtubowym odpowiednikiem “Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę” xD

  6. Duke Nukem …w pigułce!

  Historia powstawania Duke Nukem Forever i w konsekwencji upadku serii jest tak barwna i tak ciekawa, że przewaliłem pół polskiego internetu na jej poszukiwania. I choć znalazły się naprawdę znakomite pisemne artykuły o Duke’u, to materiał arhn.eu jest najlepszy w jego obiorze. I to właśnie dlatego tutaj wracałem najczęściej, gdy nastała mnie ochota ponownego przewertowania jednego z najbardziej spektakularnych porażek w historii growej branży.

  7. The Oliver Twins

  Wywiad z twórcami, których gry podziwiało się za dzieciaka jest spełnieniem marzeń każdego geeka i fana wszystkiego co stare. Dzięki temu materiałowi mogłem odbyć naprawdę daleką podróż w przeszłość i posłuchać, jak powstawały ulubione gry. No i ten śmiech Phillipa 🙂 Jaka szkoda, że ich ostatni projekt, SkySaga, o którym opowiadali z taki entuzjazmem, został skasowany.

  8. Trójwymiar w czasach 2D

  Techniczne sztuczki i magiczne triki programistów to kolejna z gałęzi, która mnie dość interesuje. Z całego repertuaru arhn.edu najbardziej podoba mi się powyższy materiał o kombinowaniu, jak koń pod górę, ażeby tylko dawne gierki wyglądały na trójwymiarowe 😉

  9. Pokój Gracza 2018

  Tak, taki niby zwykły materiał o charakterze vlogowym obejrzałem sporo razy. Po pierwsze z powodu podziwu dla ogromnej kolekcji gier i gadżetów okołogrowych. Po drugie dla cholernie nieziemskiego szacunku dotyczącego tego, jak bardzo na przestrzeli lat hobbystyczny projekt przemienił się na najlepsze medium growe w Polsce. Sorry CD-Action…

  10. Złota Piątka [Pegasus] – Retro

  Kultowy kartridż ze składanką najlepszych gier na Pegasusa. Kolejna sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa i mega-wzruszające wspominki na temat Świętego Graala polskiej konsoli.

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.